Суд за півроку не зміг почати розгляд справи щодо генерала, якого підозрюють у розгоні на Майдані — «Слідство.Інфо»

Суд за більш ніж півроку не зміг почати розгляд справи щодо генерала Володимира Гриняка, якого підозрюють у координації розгону на Майдані Незалежності під час Революції Гідності 18 лютого 2014 року.

Крім того, на сьогодні генерал продовжує працювати на керівній посаді в Нацгвардії.

Журналісти звернулися до МВС із запитом, чому Гриняк, попри всі звинувачення, продовжує працювати на керівній посаді в Національній гвардії України та так і не отримали відповіді.

Водночас, Гриняк стверджує, що під час Революції Гідності допомагав Майдану, зокрема повідомляв секретну інформацію про плани силовиків і тодішнього керівництва МВС. Але, як стверджує адвокатка Закревська, жодних підтверджень цьому немає.

19 лютого начальник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк заявив, що ГПУ повідомила про підозри щодо причетності до вбивств на Майдані 66 людям. Зазначимо, що відповідно останньої озвученої Горбатюком інформації, кількість повідомлених підозр за понад два місяці збільшилася на 10. Адже в листопаді 2018 Горбатюк заявляв, що у справах 73 убивств на Майдані про підозру повідомили 56 особам.

Також у листопаді 2018 Горбатюк заявив, що більша частина з 4700 злочинів проти учасників Революції Гідності сукупно у всіх містах України вже розкрита.

15 листопада у Генпрокуратурі повідомили, що правоохоронці затримали снайпера, підозрюваного у вбивстві одного учасника Майдану 20 лютого 2014 року. За словами адвоката, снайпер підозрюється саме у вбивстві майданівця Олександра Храпаченка.

Раніше Лабораторія реконструкції подій «Jus Talionis» оприлюднила останню частину відеореконструкції подій 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській під назвою «Висота Жовтневий». Авторам відеореконструкції вдалося встановити точний час загибелі й поранення активістів: 11:28 – вбито Олександра Храпаченка, 11:42 – поранено волонтерку-медика Олесю Жуковську, 11:43 – вбито Віталія Смоленського, 16:50 – вбито Володимира Мельнічука.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).