Правоохоронці затримали снайпера, підозрюваного у вбивстві євромайданівців 20 лютого 2014 року. Про це в ефірі «5 каналу» повідомив начальник Управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк. За словами адвокатів, цей снайпер підозрюється у вбивстві майданівця Олександра Храпаченка.

За його словами, ще 30 жовтня чоловіку вручили підозру та затримали, а вже 3 листопада йому обрали запобіжний захід —тримання під вартою на два місяці.

«Повідомлено про підозру одній особі, колишньму бійцю внутрішніз військ у причетності до одного вбивства 20 лютого на вулиці Інститутській. Йому інкримінується вчинення цих дій за попередньою змовою з гупою осіб, тобто з тими ж обвинуваченими екс-беркутівцями», — розповів Горбатюк.

Він додав, що підозрюваний — колишній боєць внутрішніх військ, служив у спецпідрозділі «Омега». Більше подробиць Горбатюк не повідомив.

Водночас адвокат родин Героїв Небесної Сотні Маркіян Галабала розповів, що снайпера звинувачують у вбивстві учасника Майдану Олександра Храпаченка, який загинув від пострілу снайпера на Інститутській.

«Досудлве розслідування шляхом експертного залучення, шляхом проведення судових і балістичних експертиз встановило, що Олександр Храпаченко був вбитий зі зброї, закріпленої за снайпером спецпідрозділу «Омега», це один із найкращих снайперів в Україні. До моменту затримання він брав участь у міжнародних змаганнях по снайпінгу і займав там призові місця», — розповів адвокат.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ЗЛАМ | цикл розслідувань «Слідами революції»

Раніше Лабораторія реконструкції подій «Jus Talionis» оприлюднила останню частину відеореконструкції подій 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській під назвою «Висота Жовтневий». Авторам відеореконструкції вдалося встановити точний час загибелі й поранення активістів: 11:28 – вбито Олександра Храпаченка, 11:42 – поранено волонтерку-медика Олесю Жуковську, 11:43 – вбито Віталія Смоленського, 16:50 – вбито Володимира Мельнічука.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: АМНІСТІЯ | цикл розслідувань «Слідами революції»

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Києві вшанували пам'ять загиблих Героїв Небесної Сотні (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Олександр Храпаченко — активіст Євромайдану, театральний режисер-початківець. Був убитий пострілом снайпера на вулиці Інститутській у Києві під час подій 20 лютого 2014 року. Герой Небесної Сотні, Герой України.

Поділитись: