Життя

Суд заборонив Луценку та журналістам називати бізнесмена Петровського «Наріком» — «Новое время»

«Новое время»
Життя/Суд заборонив Луценку та журналістам називати бізнесмена Петровського «Наріком» — «Новое время»
Зберегти
Вигляд
Бізнесмен з Дніпра Олександр Петровський виграв декілька судових справ проти генпрокурора Юрія Луценка та журналістів, заборонивши їм називати себе «кримінальним авторитетом» на прізвисько «Нарік».

Нагадаємо, персону Петровського почали обговорювати після того, як він узяв участь у молебні в Храмі Різдва Пресвятої Богородиці разом із президентом Петром Порошенком. Згодом він поїхав до Стамбула разом із українською делегацією, яка отримала томос про автокефалію помісної церкви.

Речник спікера Верховної Ради Андрія Парубія Андрій Ковальов опублікував фото зі Стамбула, на якому Петровський стоїть праворуч від Парубія.

Як повідомляє «Новое время», Петровський виграв декілька позовів у справах про захист честі та ділової репутації. Зокрема в серпні 2018 року Жовтневий райсуд Дніпра частково задовольнив позов імовірного «кримінального авторитета» до видання «Цензор.нет» та його головреда Юрія Бутусова, а також ще декількох журналістів.

У справі йшлося про публікації на сайті видання та в акаунтах відповідачів у соцмережах, в яких є наступна фраза: «Петровський, відомий в певних колах під прізвиськом «Нарік», проходив за матеріалами МВС як лідер організованого злочинного угруповання. Пік активності цієї ОПГ припадав на період 2000-2004 років. У 2005 році він покинув територію України, низка членів його угруповання були затримані, а саме угруповання було фактично розгромлене».

У підсумку суд визнав це твердження «таким, що не відповідає дійсності» та «принижує ділову репутацію», а також зобов’язав відповідачів опублікувати спростування і виплатити позивачу по 2 тисячі гривень.

Аналогічну судову справу Петровський виграв і в травні 2018 року. В обох рішеннях суд згадував про інше рішення суду — від 2010 року — у справі проти Юрія Луценка. Тоді бізнесмен подав позов через те, що Луценко називав його «кримінальним авторитетом» та «персонажем на прізвисько «Нарік».

Водночас Бутусов розповів виданню, що вперше чує про ці судові рішення і про те, що він має опублікувати спростування, а також виплатити «Наріку» 2 тисячі гривень. Журналіст припустив, що «тихий» судовий вирок був потрібен Петровському, щоби уникнути проблем у роботі із західними банками і мати «чисту історію».

Нагадаємо, колишня УПЦ Київського патріархату на запит Громадського щодо участі «Наріка» в отриманні томосу в Стамбулі повідомила, що не запрошувала жодних «світських осіб» на вручення грамоти.

Більше про:
# Юрій Луценко
Пов`язані новини