Суд заборонив проросійську партію, керівником якої є Мураєв — «ЧЕСНО»

Восьмий апеляційний суд Львова 14 червня заборонив партію «Наші», керівником якої є проросійський політик Євген Мураєв. Це вже четверта проросійська партія, заборонена судом.

Про це повідомляє громадський рух «ЧЕСНО».

З позовом до суду звернувся Мін'юст, який разом із Радою нацбезпеки та оборони вважає партію «Наші» проросійською. Аргументи, які Міністерство наводило під час суду, наразі не відомі, бо журналістів на засідання не допустили.

Відповідно до рішення, майно партії «Наші» та всіх її осередків передається державі. Рішення ще можна оскаржити у Верховному Суді.

Про партію та Мураєва

Партію зареєстрували у 2015 році. Тоді вона мала назву «Перемога». У 2017 році її перейменували на «Силу народу», ще через рік — на Український «формат». У вересні 2018 року партію врешті перейменували на «Наші».

За даними «ЧЕСНО», вже у жовтні Євген Мураєв запустив рекламну кампанію партії «Наші» та каналу «Наш», логотип якого працював на підвищення впізнаваності партії.

У 2019 році балотувався на посаду президента України від партії «Наші», але знявся з реєстрації у ЦВК на користь Олександра Вілкула. Того ж року балотувався до Верховної Ради від «Опозиційного Блоку» як безпартійний.

Крім того, до повномасштабного вторгнення росії в лютому РНБО запровадила санкції проти телеканалу «Наш». Наразі Мураєв, за даними ЗМІ, виїхав до росії.

Що передувало?

У березні РНБО на час воєнного стану вирішила призупинити в Україні будь-яку діяльність партій, які мають зв'язки з росією. Поміж них «Опозиційна платформа — За життя», «Партія Шарія», «Наші», «Опозиційний блок», «Соціалістична партія України», «Соціалісти» та інші.

Депутати Верховної Ради 3 травня у другому читанні підтримали законопроєкт, який забороняє в Україні проросійські партії. 14 травня його підписав президент. А наприкінці травня стало відомо, що Міністерство юстиції подало позов про заборону проросійських партій.

Восьмий апеляційний адміністративний суд уже заборонив політичні партії «Опозиційний блок», «Соціалісти», «Справедливість та розвиток». Їхнє майно вирішили передати державі.