Окружний адміністративний суд Києва відмовив так званому голові підконтрольного Росії уряду Криму Сергію Аксьонову у визнанні протиправним рішення Ради нацбезбеки та оборони України про запровадження щодо нього персональних санкцій. Рішення про відмову у позові суд ухвалив 27 листопада.

Сергій Аксьонов звернувся до суду наприкінці серпня 2018 року. У позовній заяві він просив визнати незаконним внесення його до переліку фізичних осіб, до яких рішенням Ради нацбезпеки й оборони України застосовано персональні санкції. 

До санкційних списків Сергія Аксьонова внесли у травні 2018 року. До нього застосовані такі обмеження, як блокування активів та запобігання виведенню капіталів за межі України. 

Як повідомляє «Центр журналістських розслідувань» з посиланням на відповідь СБУ, Аксьонова внесли до санкційного списку за пропозицією Служби безпеки України, як особу, причетну до терористичної діяльності проти України.

2 травня 2018 президент увів у дію рішення РНБО «Про застосування та скасування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Рішення ухвалили на підставі пропозицій Служби безпеки України, Національного банку України та Кабінету Міністрів України.

Відповідно до рішення санкції застосовано до 756 юридичних та 1748 фізичних осіб.

До санкційного списку внесено осіб, пов'язаних з російською агресією проти України, а також щодо яких уряди США та країн ЄС застосували обмежувальні заходи.

31 жовтня 2017 самоназваний глава анексованого Криму Сергій Аксьонов заявив, що готовий у режимі відеоконференцзв'язку дати українському суду пояснення у кримінальній справі про державну зраду.

Поділитись: