Сергій Стерненко біля Апеляційного суду Києва, 3 липня 2020 року
Фото:

Богдан Кутєпов/hromadske

Апеляційний суд Києва залишив без змін рішення суду попередньої інстанції про цілодобовий арешт ексочільника одеського «Правого сектору» Сергія Стерненка.

Сам Стерненко вважає таке рішення суду несправедливим і каже, що запобіжний захід залишили без змін «через тиск Зеленського, Венедіктової та Авакова».

Зазначимо, що 26 червня на засіданні суду адвокати зазначили, що суд першої інстанції обирав запобіжний захід з урахуванням ризиків розслідування, але ще 25 червня Стерненко заявляв що Служба безпеки України завершила розслідування у його справі.

Нагадаємо:

  • 11 червня 2020 року Стерненку вручили підозру в умисному вбивстві та незаконному носінні холодної зброї. Якщо вину буде доведено, активісту загрожує від 7 до 15 років позбавлення волі.
  • 15 червня Стерненка відправили під цілодобовий домашній арешт, який він мав відбувати в Одесі у військовій частині.
  • 16 червня Шевченківський районний суд Києва задовольнив клопотання прокурора у справі Стерненка: місце відбування ним домашнього арешту змінили з військової частини в Одесі на його місце проживання в Києві. Раніше Стерненко заявляв, що не зможе виконати ухвалу суду, бо до військової частини його не пустять.

Йдеться про напад на Стерненка 25 травня 2018 року. Тоді він наніс ножове поранення одному з нападників — Івану Кузнецову. Невдовзі той помер від отриманих ран. Стерненко наполягає, що лише захищав своє життя.

Слідчі ставлять під сумнів версію про самозахист Стерненка через «подальші дії» після ударів активіста. В СБУ кажуть, що оскільки Кузнецов втік із місця події, напад на Стерненка вважається закінченим — його життю та здоров’ю вже нічого не загрожувало. Проте Стерненко, як зазначають у Службі безпеки, побіг за Кузнецовим, наздогнав його і завдав декількох поранень, зокрема удар ножем у серце, який і призвів до смерті.

Також вони зазначають, що тіло Кузнецова знайшли майже за 100 метрів від місця першої сутички, тому вважають заяви Стерненка про те, що він поранив нападника під час самооборони, неправдивими.

Захист Стернека з посиланням на медичних експертів Олександра Лінчевського, який був заступником Уляни Супрун у МОЗ, та Олександра Данилюка, який у МОЗ відповідає за невідкладну медицину, зазначає, що пройти 99 метрів з пораненням серця людина могла, а пацієнт при травмі серця завжди залишається певний час у свідомості, притомний і навіть може активно рухатись. Ці експерти виступали на засіданні суду з обрання Стерненку запобіжного заходу як свідки.

Поділитись: