Печерський районний суд Києва заочно взяв під варту Олександра Клименка — міністра доходів і зборів України часів президента Віктора Януковича.

19 серпня слідчий суддя задовольнив клопотання Головної військової прокуратури, повідомляє пресслужба ГПУ.

Військова прокуратура завершила заочне розслідування проти колишнього голови Державної податкової служби Олександра Клименка. 

«Вказана особа підозрюється в участі у скоєнні злочинною організацією особливо тяжкого злочину проти державної власності, що заподіяло тяжкі наслідки у вигляді матеріальної шкоди державі в особливо великих розмірах, та злочину невеликої тяжкості у сфері службової діяльності», — йдеться в заяві.

За інформацією ГПУ, колишній міністр у 2012-2013 роках перебував у складі очолюваної Віктором Януковичем злочинної організації. Зазначається, що шляхом реалізації розробленого злочинного плану Клименко заволодів держкоштами на суму 3,1 млрд грн, шляхом незаконного відшкодування з Державного бюджету України ПДВ на рахунки 3 фіктивних підприємств.

Наразі триває процес ознайомлення сторони Клименка з матеріалами справи. У прокуратурі заявили, що «з метою затягування та зриву судового процесу адвокати підозрюваного вкотре самоусунулись від захисту підозрюваного й жодного разу не з’явились у судове засідання для захисту інтересів свого клієнта».

Для дотримання прав підозрюваного і вимог КПК України, суд залучив адвоката з центру надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Нагадаємо, у жовтні 2018 року суд надав згоду на заочне розслідування щодо ексміністра доходів і зборів.

У ГПУ повідомляли, що Клименка підозрюють у злочинах за 7 статтями.

Авторка : Євгенія Луценко
Поділитись: