У спорах між Нафтогазом та «Укрнафтою» про спірні обсяги газу, який видобула «Укрнафта» та податковий борг цієї компанії, затвердили мирову угоду. В межах цієї угоди держава заплатить «Укрнафті» 29,6 мільярда гривень, які «Укрнафта» поверне назад до бюджету.

Про це повідомив виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко.

Нагадаємо, що між Нафтогазом та «Укрнафтою» (50%+1 акція якого належить Нафтогазу, більшість з решти акцій належать Ігорю Коломойському) існував спір про газ, який «Укрнафта» видобувала у 2006-2012 роках. Цей газ уряд зобов’язав продавати Нафтогазу, а потім населенню, за зниженими цінами. «Укрнафта» через суд домагалася ринкової ціни за проданий тоді газ. Судові спори з цього приводу «Укрнафта» успішно вигравала.

Водночас у 2014-2015 роках «Укрнафта» накопичила перед бюджетом мільярдні борги за податками. На ці борги держава нараховує штрафи та пеню у розмірі 30% річних.

«Минулого тижня була підписана і затверджена судом мирова угода між Укртрансгазом та «Укрнафтою» щодо визнання за «Укрнафтою» зазначених вище обсягів газу у сховищах Укртрансгазу. Тепер Укрнафта передає цей газ Нафтогазу за укладеним договором купівлі-продажу цього газу», — повідомив Вітренко.

Він зазначив, що в межах мирової угоди Кабмін надасть Нафтогазу 29,6 мільярда гривень, з яких 15 мільярдів гривень — це компенсація спірного газу, проданого за 2006-2021 роки, а решта 14,6 мільярда гривень — передплата Нафтогазу за майбутні поставки газу «Укрнафтою».

Отримавши кошти від уряду, Нафтогаз передасть їх «Укрнафті», а «Укрнафта» заплатить їх назад до бюджету, погасивши податкові борги.

«Угодою передбачено, що якщо Нафтогаз не виконає свої зобов’язання і до 1 квітня 2020 року не розрахується за вказані вище обсяги газу в сховищах, які Укрнафта передає Нафтогазу, цей газ має бути повернутий Укрнафті», — додав Вітренко.

Зазначимо, що «Укрнафта» — напівдержавна видобувна компанія, частина акцій якої належить українському олігарху Ігорю Коломойському.

Поділитись: