УКРАЇНА

Суд зняв арешт з тютюнового монополіста «Тедіс» за сприянням ГПУ

12 травня, 2017 09:37
УКРАЇНА/Суд зняв арешт з тютюнового монополіста «Тедіс» за сприянням ГПУ
Зберегти
Вигляд
Печерський районний суд Києва скасував арешт рахунків тютюнового монополіста України «Тедіс Україна» у «Приватбанку» та в «Райфайзен Банк Аваль», а також зобов’язав повернути компанії вилучені тютюнові вироби.

Печерський районний суд Києва скасував арешт рахунків тютюнового монополіста України «Тедіс Україна» у «Приватбанку» та в «Райфайзен Банк Аваль», а також зобов’язав повернути компанії вилучені тютюнові вироби.

Такі рішення суд ухвалив 4 та 5 травня. Арешт з банківських рахунків було знято за клопотанням заступника генерального директора «Тедіс Україна» Д. Доніка. Слідчий Генпрокуратури проти задоволення клопотання не заперечував.

«Також слідчий ГПУ Машика В.П. не заперечував проти повернення тютюнових виробів, які були вилучені в кінці березня під час обшуку складу в Запоріжжі та під час обшуку в Сумах на початку квітня», — зазначають «Наші Гроші».

Слідчий вказав, що ці сигарети «не є знаряддям вчинення кримінального правопорушення та не є речовими доказами».

Нагадаємо, 16 грудня 2016 року Антимонопольний комітет України оштрафував тютюнового монополіста – компанію «Тедіс» (раніше «Мегаполіс») на сумму 431 млн грн за зловживання монопольним становищем. Компанія оскаржила дане рішення в Господарському суді Києва.

Однак 26 квітня Генпрокурор Юрій Луценко заявив про те, що компанія «Тедіс» сплатила частину цього штрафу в розмірі 300 млн грн до державного бюджету.

Цю інформацію 27 квітня підтвердив Громадському керівник Департаменту з розслідувань особливо важливих справ у сфері економіки Володимир Гуцулуляк.

27 квітня, перед початком судового засідання один з адвокатів компанії «Тедіс» — Андрій Карнаухов заявив, що штраф був сплачений, щоб знизити тиск з боку правоохоронних органів.

Карнаухов одразу додав, що такий крок не означає факту визнання правопорушення і боротьба в суді буде продовжуватися.

Що ж стосується того, чому «Тедіс» сплатив лише частину штрафу, а не всю суму, Карнаухов та його колега повідомили, що вони не володіють інформацією про долю решти суми штрафу. Сама компанія «Тедіс» на запити надати коментарі не відповідає.

У травні 2016 року ГПУ зареєструвала кримінальне провадження, в рамках якого слідство встановило, що в 2012-2013 роках одеський бізнесмен Борис Кауфман за домовленістю з громадянами РФ Сергієм Кациєвим та Ігорем Кєсаєвим, які займали монопольне становище на російському ринку легального та тіньового обігу тютюнових виробів, придбали ТОВ «Торгова компанія «Мегаполіс-Україна». У травні 2016 року цю фірму було перейменовано в ТОВ «Тедіс Україна».

В ГПУ дослідили, що Кєсаєв є власником групи підприємств «Меркурій», до складу якої входить ВАТ «Завод ім. Дегтярьова», яке є одним з лідерів військово-промислового комплексу Росії.

Завод випускає стрілецьке, артилерійське, зенітно-ракетне озброєння та системи управління ним, яке, в свою чергу, постачається бойовикам самоназваних «ЛНР» та «ДНР».

В жовтні 2016 року президент Петро Порошенко своїм указом ввів дію рішення РНБО про введення персональних санкцій, до цього списку було включено Кєсаєва.

Також слідство встановило, що «Тедіс Україна» через низку власних фіктивних компанії шляхом надання поворотної фінансової допомоги вивела з України до Росії 2,51 млрд грн.

Наступне засідання у справі «Тедіс» було заплановано на 18 травня. 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини