Північний апеляційний господарський суд скасував рішення щодо стягнення з Укртрансгазу, який керує підземними газовими сховищами України, 2 мільярдів гривень та скасував арешт рахунків компанії.

Про це повідомили у пресслужбі Нафтогазу, материнській компанії Укртрансгазу.

«Північний апеляційний господарський суд задовільнив апеляційні скарги Укртрансгазу у справі №17/32 щодо неправомірного стягнення з підприємства 2 млрд грн», — зазначають у Нафтогазі.

Там додають, що наразі очікують на розблокування рахунків Укртрансгазу. Водночас з цієї компанії вже стягнули 226 мільйонів гривень. Укртрансгаз домагатиметься повернення цих коштів, адже вважає, що таке списання було незаконним.

Чому на рахунки Укртрансгазу наклали арешт?

12 липня 2007 року Арбітражний суд Києва зобов'язав Укртрансгаз поставити 305 мільйонів кубометрів газу споживачам компанії «Укренергозбут». Вартість газу не вказувалася і позивач не намагався виконати рішення суду.

Згодом стало відомо, що збанкрутілий нині банк «Фінанси та кредит» перерахував компанії «Укренергозбут» кошти, які отримав за кредитом Нацбанку. Прокуратура почала розслідувати цю операцію у 2015-2016 роках.

У 2018 році «Укренергозбут» отримав дублікат наказу Арбітражного суду щодо права вимоги в Укртрансгазу, а згодом це право вимоги продали третій компанії — «Фін-інвест». Остання на початку 2020 року отримала рішення Господарського суду, у якому домоглася стягнення за цим правом вимоги, однак борг там вирішили стягнути не газом, а грошима.

Зазначимо, що після завершення анбандлінгу Укртрансгаз більше не займається роботою газотранспортної системи. Однак у розпорядженні компанії залишилися газові сховища, у яких міститься зимовий запас газу для опалювального сезону.

На початку лютого 2020 року Укртрансгаз звернувся до РНБО через арешт рахунків. У компанії зазначали, що опалювальний сезон в Україні під загрозою.

Поділитись: