Печерський районний суд міста Києва скасував росіянину Володимиру Тюріну підозру у замовленні вбивства колишнього депутата Державної думи Росії Дениса Вороненкова.

Про це йдеться у рішенні суду оприлюдненому у державному реєстрі.

Згідно резолютивної частини рішення, суд частково задовольнив скаргу адвоката Дмитра Щербини, який захищає Тюріна і скасував повідомлення про підозру від 10 жовтня 2017 року.

Перше, на що звернув увагу суд при ухваленні рішення про скасування підозри Тюріну це повна зміна показань потерпілої Марії Максакової про причетність її колишнього чоловіка (Тюріна — ред.) до вбивства Вороненкова. Вона надала слідству іншу версію щодо можливих мотивів вбивства.

Іншою підставою для скасування підозри стала відсутність підтвердження про отримання Тюріним письмового повідомлення про підозру.

У прокуратурі зазначають, що вручення підозри Володимиру Тюріну бути здійснено компетентними органами Російської Федерації на запит української сторони в рамках надання міжнародно-правової допомоги. На жоден із чотирьох запитів Росія не дала позитивну відповідь.

Раніше вдова ексдепутата Держдуми РФ Вороненкова Марія Максакова заявила у суді, що її колишній цивільний чоловік Володимир Тюрін не причетний до вбивства Вороненкова. Генпрокуратура наполягала, що версія про причетність Тюріна є основною у справі.

Нагадаємо, 23 березня 2017 року близько 12 години в Києві біля «Прем’єр Паласу» вбили екс-депутата Держдуми РФ Дениса Вороненкова, який отримав українське громадянство та був свідком у справі про держзраду Януковича. Убивця Вороненкова помер у лікарні

9 жовтня 2017-го генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що замовником вбивства депутата Держдуми Вороненкова в Києві був екс-чоловік Максакової — Володимир Тюрін і діяв він за вказівкою ФСБ Росії. Тюрін заперечує причетність до вбивства Вороненкова.

У травні 2018 року прокуратура Києва завершила розслідування вбивства депутата Держдуми РФ Вороненкова.

Поділитись: