Шостий апеляційний адміністративний суд Києва зобов’язав Державну міграційну службу повернути українське громадянство єпископу Української православної церкви Московського патріархату Гедеону.

Про це повідомила спікерка суду Ольга Шкіль, передає «Українська правда».

Так, 22 січня суд підтримав рішення попередньої інстанції — Окружного адміністративного суду Києва — від 18 вересня 2019 року.

Відтак обидва суди повністю задовольнили позов єпископа Гедеона до управління Міграційної служби у Волинській області, в якому він вимагав відновити його українське громадянство, скасоване 21 червня 2018 року.

Суди постановили, що ДМС не мала права скасовувати українське громадянство Гедеона.

Зазначимо, що міграційна служба ще може оскаржити рішення апеляційного суду у вищій інстанції.

Нагадаємо,  у 2018 році Міграційна служба у Волинській області провела перевірку документів єпископа і з'ясувала, що Гедеон набув громадянства України, порушивши законодавство. Він не вказав, що на момент набуття вже мав громадянства інших країн – Росії та США. Після цього єпископа позбавили українського громадянства.

13 лютого 2019 року єпископа Гедеона не випускали із зони паспортного контролю аеропорту «Бориспіль». Тоді речник Прикордонслужби Олег Слободян повідомив, що прикордонники затримали вікарія за дорученням «одного із правоохоронних органів» та вилучили у нього недійсний український паспорт для виїзду за кордон, «оскільки у нього є громадянство кількох країн».

А 14 лютого 2019-го самого єпископа Гедеона повернули до США, звідки він і намагався в’їхати до України за недійсними документами.

Поділитись: