Із зони паспортного контролю аеропорту «Бориспіль» не випускають архієрея Української православної церкви Московського патріархату, вікарія Київської єпархії єпископа Гедеона (Юрій Харон). В нього вилучили закордонний паспорт.

Про це повідомив сам Харон, а також підтвердив речник Прикордонної служби Олег Слободян.

Єпископ заявив, що ініціатором його затримання є Служба безпеки України, за даними якої, Харон загубив свій закордонний паспорт. Він опублікував відповідний протокол.

Водночас священик наголошує, що за цим паспортом 15 днів тому він вилетів до Німеччини, а 13 лютого повернувся до України.

Речник Прикордонслужби Олег Слободян повідомив, що прикордонники затримали вікарія за дорученням «одного із правоохоронних органів» та вилучили український закордонний паспорт, «оскільки у даної особи є громадянство кількох країн».

«Крім цього, в ході подальшої співбесіди виявилося, що даний громадянин займається Антиукраїнською пропагандою та є активним адептом «РУСКОГО МИРА». Наразі з даним громадянином працюють правоохоронні органи. За результатами роботи буде прийнято рішення щодо подальших правових дій», — написав він у Facebook.

Пізніше Харон написав, що до нього не пускають адвокатів на народних депутатів.

Раніше УПЦ МП заявила про побиття правоохоронцями священика на Тернопільщині. У поліції цю інформацію заперечили.

31 січня в Україні набув чинності закон про порядок зміни підпорядкування релігійним громадам шляхом затвердження змін до статуту. Відтепер проголосувати за перехід має дві третини вірян.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Московський патріархат переходить у нову Православну церкву України

15 грудня на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП. 3 лютого Епіфанія офіційно звели на престол предстоятеля Православної церкви України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я.

Поділитись: