«Будинок-монстр» на розі вулиць Нижній Вал та Костянтинівської на Поділі у Києві, 9 липня 2015 року
Фото:

Синиця Олександр/УНІАН

Господарський суд Києва зобов’язав компанію «Пателі Лізинг» знести чотири верхніх поверхи 12-поверхової будівлі на Подолі, відомої як «дім-монстр».

Про це повідомляє прес-служба суду.

Йдеться про будинок за адресою: вулиця Нижній Вал, 27-29. Позивачем у справі виступила Київська міська рада, яка вимагала знести 4 самочинно побудовані поверхи.

Суд визнав, що ТОВ «Пателі Лізинг» здійснює самочинне будівництво «без отримання вихідних даних та відповідних дозволів на будівельні роботи, а також з суттєвим порушенням державних будівельних норм, інших державних стандартів з питань будівництва та всупереч позитивним комплексним висновкам державної експертизи ДП Укрдержбудекспертиза.

Як зазначив активіст Павло Калюк, на судову тяганину першої інстанції пішло 5 років, далі ймовірно буде апеляція від забудовника.

Ще у 2007 році забудовнику видали дозвіл на зведення будинку щонайбільше у 8 поверхів. У 2010 році ТОВ «Пателі Лізинг» отримало від КМДА лист-згоду на корегування проектної документації — але більше до міста не зверталося і розпочало будувати 12-поверхову будівлю ще до затвердження проекту й до отримання державних експертиз.

У 2011 році Державна інспекція архітектурно-будівельного контролю зафіксувала порушення законодавства — і прокуратура внесла припис, а судова тяганина розпочалася з 2014 року.

Поділитись: