Романа Жмурка та Дениса Подоляка — у лютому 2016 року обвинувачених у подвійному вбивстві Іллі Боднара та Різвана Тапаєва, батько якого в листопаді 2017 підірвав залу нікопольського суду, звільнили з під варти. Рішення ухвалила колегія Дніпропетровського апеляційного суду.

Про це hromadske повідомили у прес-службі прокуратури Дніпропетровської області.

Раніше Нікопольський міськрайонний суд продовжив термін тримання під вартою фігурантам, але захист подав апеляцію.Колегія суддів Дніпропетровського апеляційного суду у складі Алли Пістун, Василя Коваленка, Алли Іванової змінила запобіжний захід обвинуваченим з тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт.

У Дніпровському апеляційному суді наголосили на порушенні розумних термінів розгляду справи судом першої інстанції та на тому, що з 2016 року обвинувачені перебувають під вартою, а прокуратура досі не допитала трьох свідків. Також з цього приводу судді звернуться до Вищої ради правосуддя, розповіли hromadske у прес-службі суду. Водночас прокурор просив відмовити у задоволенні апеляції та залишити фігурантів під вартою.

Момент вбивства у Нікополі 10 лютого 2016 року
Фото:

Камера спостереження

Нагадаємо, 10 лютого 2016 року в Нікополі в автомобілі Geely Emgrand вбили двох чоловіків — Різвана Тапаєва та Іллю Боднара. Поліція затримала трьох підозрюваних у скоєнні злочину — Дениса Подоляка, Романа Жмурко та Сергія Вороновського. 

30 листопада 2017 року в Нікопольському суді, під час 21-го судового засідання, батько одного із загиблих — Руслана Тапаєва, підірвав дві гранати. Сам чоловік та один обвинувачений — Сергій Вороновський загинули. 10 людей госпіталізували. 

Обвинувачені Роман Жмурко (ліворуч) та Денис Подолян (праворуч)
Фото:

Вікторія Рощина/ hromadske

Потерпілі Тапаєви стверджують, що на місці злочину 10 лютого 2016 було близько 7 осіб, зокрема людина, яку слідство називає лідером нікопольського злочинного угруповання «Біле братство» Ян Яцишин. Досудове слідство встановило, що на місці злочину був «Lexus» темного кольору, у якому міг перебувати останній та який «також міг бути використаний та пристосований злочинцями для скоєння злочину» — йдеться в ухвалі суду. Подібне авто, яке рухалось із Нікополя до Дніпра, було зупинено поліцейськими в Солоному одразу після вбивства, ним керував саме Ян Яцишин. В автомобілі виявили зброю, а чоловік заявив, що транспорт та речі у ньому не його. Яцишин причетність до злочину спростовує.

Ян Яцишин проходить свідком у цій справі, оскільки обвинувачені, за даними слідства, були членами його угруповання. Але чоловіка досі не допитали. Сам Яцишин наразі є фігурантом іншої справи — його підозрюють в організації замаху на умисне вбивство на Житомирщині. 

Поділитись: