УКРАЇНА

Суд звільнив підозрюваного у розстрілах на Майдані та нападі на журналістів екс-«беркутівця»

УКРАЇНА/Суд звільнив підозрюваного у розстрілах на Майдані та нападі на журналістів екс-«беркутівця»
Зберегти
Вигляд
Печерський районний суд Києва звільнив з-під варти колишнього харківського «беркутівця» Віталія Гончаренка, який підозрюється у вчиненні злочинів проти протестувальників на Майдані.

Печерський суд Києва змінив запобіжний захід колишньому харківському «беркутівцю» Віталію Гончаренку з утримування під вартою на домашній арешт. Про це повідомив Громадському начальник Департаменту спецрозслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк.

Гончаренко підозрюється у вчиненні злочинів проти протестувальників на Майдані, а також був одним із організаторів нападу на журналістів Громадського 29 січня 2015 року.

За його словами, незрозуміло, чому суд прийняв таке рішення.

«Суд у нас має звичку оголошувати резолютивну частину, а потім сидіти й думати, чого його звільнили. А чому попередніх двох звільнили? Вони вважають, що він не має бути під вартою, достатньо домашнього арешту. І все», — сказав Горбатюк.

Він також зазначив, що ризик втечі, три вбивства, які інкримінують Гончаренку, а також напади на журналістів для суду не є переконливим доказом для арешту.

«Генпрокуратура буде оскаржувати це рішення. Інших варіантів немає», — додав Горбатюк.

Він зазначив, що оскаржувати рішення Печерського суду Генпрокуратура планує наступного тижня.

Нагадаємо, Гончаренко разом з ще трьома екс-бійцями «Беркуту» був затриманий в червні цього року в Харкові.

Усі четверо на момент затримання працювали у поліції. Двох із них  — Олександра Бєлова та Віталія Гончаренка звинувачують у вбивстві трьох майданівців 18 лютого 2014 у Кріпосному провулку, ще двох в тому, що вони скинули з колонади на Вулиці Грушевського 20 січня 2014 двох мітингувальників.

До матеріалів справи щодо нього прокурори ще намагатимуться долучити епізод із побиттям журналістів Громадського на посту ДАІ Пісочин. 29 січня 2015 беркутівці Гончаренко, Костюк та Ріяко зупинили журналістів Анастасію Станко та Костянтина Реуцького для перевірки документів, коли ті повертались із відрядження із зони бойових дій.

Беркутівці в вирішили перевіряти речі журналістів, і коли ті почали знімати, працівники міліції вкрали в них камеру «гоупро», а Реуцького кинули на землю та били ногами.

Пізніше бійці «Беркуту» казали журналістам, що «їм нічого не  було за Майдан,  і зараз теж не буде».

Гончаренка, якого підозрюють у вбивстві 3 людей 18 лютого 2014 року під час подій на Євромайдані, 24 листопада залишили під вартою.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

 

 

Пов`язані новини