Судан почав мирні перемовини з Ізраїлем. Він став п’ятою арабською країною, яка пішла на зближення. Трохи раніше дипломатичні відносили погодилися відновити з Ізраїлем Бахрейн та Об’єднані Арабські Емірати.

Про наміри повідомив речник Суверенної ради Судану.

«Ми вже почали перемовини, щоб завершити ворогування з Ізраїлем», — заявив він.

Водночас речник Білого дому Джуд Дір повідомив, що президент США Дональд Трамп оголосив про нормалізацію відносин між Ізраїлем та Судом. Він назвав це ще одним важливим кроком до миру на Ближньому Сході.

Зазначимо, також 23 жовтня Трамп звернувся до Конгресу з проханням прибрати Судан із списку країн-спонсорів тероризму. 

Початок нормалізації на Близькому Сході?

15 вересня у Вашингтоні відбулося підписання історичного документа між Ізраїлем, Бахрейном та Об’єднаними Арабськими Еміратами — останні визнали Ізраїль та домовились про нормалізацію відносин з єврейською державою.

До цього лише дві арабські країни — Єгипет та Йорданія — підписали з Ізраїлем мирні угоди й офіційно припинили війну.

Арабські держави історично чинили опір утворенню Ізраїлю як держави на Близькому Сході. Вони виступають проти існування Ізраїлю без гарантування прав місцевих мусульман у ньому. Прихильники ж створення Ізраїлю стверджують, що раніше на цих землях жили єврейські племена й існували єврейські держави.

У підсумку Ізраїль створив свою державу, а мусульмани намагаються домогтися незалежності своєї — Палестини. Зараз це частково визнана країна, більшу частину території, на яку вона претендує, контролює Ізраїль.

Саме тому заснування в 1948 році Ізраїлю та його визнання на рівні ООН призвело до конфлікту між ним і арабським світом. Його називають арабо-ізраїльським конфліктом.

Поділитись: