Судді Нікопольського суду, в якому два роки тому прогримів вибух, заявили про можливість повторного теракту 4 грудня та втручання в їхню діяльність.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Вищої ради правосуддя.

Зазначається, що 30 листопада до правоохоронних органів надійшов анонімний дзвінок з повідомлення про те, що 4 грудня планується повторний самосуд. 

«На думку суддів, існує ймовірність повторних спроб вчинити дії, що створюють небезпеку для життя та здоров’я суддів, працівників суду та інших осіб, які відвідують суд, заподіяння значної майнової шкоди або настання інших тяжких наслідків з метою порушення громадської безпеки, залякування. Автори скарги вбачають у зазначених діях невідомих осіб перешкоджання здійсненню суддями правосуддя відповідно до визначених законом засад, тиск на суд шляхом погроз та іншого протиправного впливу», — йдеться в повідомленні ВРП.

У повідомленні також зазначається, що погрози та намагання вчинити розправу над суддями та їхніми близькими як під час розгляду судових справ, так і за результатами їх розгляду набули системного та відвертого характеру. Відповідно, Вища рада правосуддя звернулася до Нацполіції України для забезпечення порядку у Нікопольському суді та СБУ для захисту суддів від посягань із боку невстановленої особи.

4 грудня має відбутися чергове засідання у справі подвійного вбивства у Нікополі, що сталося 10 лютого 2016 року і в результаті чого загинули двоє хлопців Ілля Боднар та Різван Тапаєв. Батько останнього два роки тому підірвав дві гранати у залі суду, вбивши себе та одного з обвинувачених. Чоловік заявляв, що обвинувачених більше ніж арештованих і боявся, що й ті, хто під вартою вийдуть на волю. На початку листопада Дніпровський апеляційний суд звільнив з під варти обвинувачених.

У справі 25 свідків, 8 — недопитаних. Серед них — Ян Яцишин — за даними слідства лідер ОЗГ «Біле братство» до якого входили обвинувачені. 14 листопада він не з’явився на засідання. У разі, якщо не прийде повторно, в прокуратурі обіцяють застосувати щодо нього привід.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile