Судді Тандиру, який на смерть збив нацгвардійця, платили надбавки до зарплати, поки він сидів у СІЗО — ЗМІ

Суддя Олексій Тандир у Святошинському районному суді Києва, 20 листопада 2023 року
Суддя Олексій Тандир у Святошинському районному суді Києва, 20 листопада 2023 рокуІрина Сітнікова / hromadske

Судді Олексію Тандиру, якого звинувачують у смертельній ДТП, нараховували надбавки до зарплати, поки він перебував у слідчому ізоляторі.

Про це пише видання Watchers, покликаючись на дані Територіального управління Державної судової адміністрації у Київській області.

У 2023 році Тандиру виплачували фіксований оклад судді — 63 060 грн. Водночас він отримував виплату за вислугу років, надбавку за науковий ступінь та надбавку за перебування на адміністративній посаді в суді. Тандиру також виплачували «відпускні» та «лікарняні».

Упродовж січня-лютого 2023 року Тандиру нарахували 104 049 грн зарплати — це сума без відрахувань податків та зборів. У березні та квітні сума була іншою, однак у травні суддя знову отримав 104 049 гривень.

З липня по жовтень Тандир не отримував зарплати, але в листопаді лише за пунктом «оклад судді» йому нарахували 389 326 грн. Загальна сума зарплати тоді становила 397 483 гривні — без податків та зборів.

У Макарівському райсуді Київської області, де працює Тандир, журналістам Watchers повідомили, що згідно з пунктом 10 статті 135 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» передбачено, що суддя, який не здійснює правосуддя, не має права на отримання доплат до посадового окладу.

Там додали, що, починаючи з 29 травня 2023 року, оклад судді Тандира становить 63 060 грн.

Детальніше про справу Тандира

Приблизно опівночі 26 травня тоді ще голова Макарівського районного суду Київської області Олексій Тандир наїхав на блокпосту в Києві на 23-річного нацгвардійця Вадима Бондаренка. За даними слідства, суддя був у стані алкогольного сп’яніння та рухався з суттєвим перевищенням допустимої швидкості руху. У результаті ДТП нацгвардієць загинув на місці.

Правоохоронці затримали Тандира. Вони зазначали, що чоловік мав візуальні клінічні ознаки сп’яніння, але відмовився пройти обстеження на вміст алкоголю та наркотиків в організмі. Згодом у Тандира примусово відібрали біологічні зразки.

Результатів не було близько місяця, але судово-психологічна експертиза підтвердила, що Тандир був пʼяним за кермом у момент ДТП.

Уже в серпні ДБР завершило розслідування щодо Тандира. Фахівці провели 18 експертиз, які таки підтвердили вміст алкоголю в зразках екссудді. У ДБР розповіли, що Тандир, маючи досвід розгляду справ про ДТП, намагався приховати сп’яніння, спотворивши вміст зразків. Зокрема, замість сечі здав на аналіз воду та слину.

Вища рада правосуддя дала згоду на тримання Тандира під вартою. Після цього суд обрав для судді запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без можливості внести заставу.

Макарівський райсуд Києва, який очолював Тандир, задовольнив його заяву та звільнив його з посади голови суду з 29 травня. Згодом його відсторонила Вища рада правосуддя.

13 лютого Святошинський райсуд Києва продовжив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення застави на два місяці — до 12 квітня 2024 року включно.