Судна Maestro та Venice (попередня назва Candy), які загорілися біля Керченської протоки 21 січня, причетні до незаконних поставок газу в Сирію, а також заходили в порти анексованого Криму.

Про це з посиланням на Офіс з питань контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) повідомило Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.

«Вказані судна раніше заходили до закритих портів тимчасово окупованого Криму та є порушниками режиму тимчасово окупованих територій», — зазначили в МінТОТ.

До незаконних поставок газу в Сирію судна причетні з 2016 року.

За даними моніторингових систем, газовий танкер Venice вийшов із російського порту «Темрюк» 20 січня. Під час аварії на обох суднах не працювала система Automatic Identification System, яка дозволяє реагувати на аварії та відслідковувати порушення руху суден і незаконного перетину кордонів. У МінТОТ додають, що Росія заохочує відключення цієї системи на суднах — «нехтуючи нормами міжнародного права».

У міністерстві зазначили, що походження перевезеного суднами газу поки що встановити важко.

Нагадаємо, 21 січня у районі Керченської протоки загорілися два судна під прапорами Танзанії — «Канді» та «Маестро». Пожежа зайнялася за 15 морських миль від мису Такіль. На борту двох суден знаходився 31 член екіпажу (за іншою інформацією 32) — серед них, зокрема, громадяни Індії та Туреччини.

За даними російського агентства «Интерфакс», судна, на яких сталась пожежа, перевозили скраплений газ. Ймовірною причиною пожежі могло стати те, що моряки на танкері в Чорному морі могли порушити техніку безпеки при передачі палива на інше судно.

За останніми даними російського видання РБК, вдалося врятувати 12 людей. Ще 10-х знайшли загиблими і ще 10 вважають зниклими безвісти. Зранку 22 січня статус операції змінили з рятувальної на пошукову — у Федеральному агентстві морського та річкового транспорту зазначили, що немає шансів на виживання моряків.

Поділитись: