УКРАЇНА

Чому судно «Генерал Ватутін» взяло курс на Ростов: його продали Сейшелам

6 червня, 2017 15:50
УКРАЇНА/Чому судно «Генерал Ватутін» взяло курс на Ростов: його продали Сейшелам
Зберегти
Вигляд
lead
Український круїзний лайнер «Генерал Ватутін» відправився в порт російського Ростова-на-Дону оскільки був придбаний сейшельською компанією.

Український круїзний лайнер «Генерал Ватутін» відправився в порт російського Ростова-на-Дону, оскільки був придбаний сейшельською компанією. 

Про це повідомляє представник екс-власника, пише «Інтерфакс-Україна».  

«В останній круїзний рейс  судно ходило в 2013 році, тоді як нинішній його рейс, що почався 25 травня через Київ в Ізмаїл був пов'язаний з переоформленням прав і зміною прапора», — йдеться в повідомленні.

На сайті marinetraffic також зазначено, що корабель змінив прапор з українського на белізький ще 31 травня.

У Telegram-каналі Mash повідомляється, що на борту лайнера перебуває його екіпаж — 13 українців, а також 5 представників з російської сторони.

«Ватутін» вийшов 25 травня через Київ до Херсона, після цього попрямував в Ізмаїл, а звідти в Молдову. Там його продали сейшельській фірмі. Зараз він за планом йде в Ростов-на-Дону. Єдина умова при продажу корабля була така — йому не можна заходити в кримські порти», — йдеться у повідомленні.

Звідки зрада?

Видання «Думська» 6 червня написало,  що український теплохід «Генерал Ватутін» замість того, щоб прийти в порт Одеси, «раптово пішов на Ростов-на-Дону».

«1 червня він вийшов з Києва в так званий гарячий круїз. Не заходячи в черговий пункт круїзу — порт Одеси, — він рушив з Херсона прямо в Ізмаїл, після чого здійснив перехід у Вилковому. Вчора, о 5 годині ранку, він вийшов з Вилкового і несподівано взяв курс на Крим. Ніч він провів біля південного берега окупованого півострова, а сьогодні вранці відновив рух», — пише видання.

скріншот з видання

Також, за словами видання, в компанії «Червона рута», яка організовує круїзи, не змогли прокоментувати курс судна.

«У круїзній компанії «Червона Рута», яка організовує тури на «Ватутіні», нам заявили, що не володіють інформацією про пересування судна», — пише «Думская».

Після цього купа видань зробило таку ж саму новину, посилаючись на «Думскую».

Серед великих: «Ліга.Новости», «УНІАН», «Центр транспортных исследований», «Дождь», «Meduza», та інші.

Що сталось насправді?

Насправді «Генерал Ватутін» вже не належав компанії «Червона рута» та ні в який круїз не відправлявся. Його власником є компанія BREEZE CRUISE LINES LIMITED.

Така компанія зареєстрована на Кіпрі.

Breeze Cruise Lines Limited is a small organization in the nondurable goods companies industry located in Nicosia, Cyprus with approximately 2 full-time employees.

належність компанії

На сайті Реєстру судноплавства України досі не поміняли порт приписки судна, там написано Херсон.

Хоча судно поміняло прапор на Беліз ще 31 травня.

інформація про зміну прапора

При цьому, теплохід з самого початку мав курс «Ізмаїл — Ростов-на-дону»  та не повинен був заходити до порту Одеси.

скріншот з маршрутом 

Він йшов стабільно, зі швидкістю близько 10 вузлів, оминув анексований Крим, не заходячи в порти, та направився, згідно з планами, до Керченської протоки.

Лайнер біля протоки 

Кінець історії

Російський пропагандистський сайт «Russia Today» написав, що «Порт Ростов-на-Дону» не збирається пускати український лайнер «Генерал Ватутін».

Але більше нема такого українського лайнера «Генерал Ватутін», тому що після продажу, два тижні тому, він йде під прапором Белізу, так як наразі належить цій країні.

Судно прибуде в російський порт близько 8 години вечора 6 червня.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини