«Судочинство має бути клієнтоорієнтованим» — керівниця Проєкту ЄС «Право-Justice» Оксана Цимбрівська

Суди — це один із сервісів, які надає держава, а тому судочинство має бути клієнтоорієнтованим. Про це в інтерв'ю hromadske заявила керівниця Проєкту ЄС «Право-Justice» в Україні Оксана Цимбрівська.
Вона розповіла про ініціативу «Модельні суди», яку її проєкт започаткував та розвиває з 2018 року для вдосконалення організації роботи судів.
«Ми пропонуємо модельні рішення, які вдосконалюють організацію роботи судів і покращують обслуговування громадян, які звертаються до суду. А також гарантують безпеку суддів, працівників апарату та відвідувачів суду. Ми починали роботу з пілотної ініціативи з впровадження таких сучасних рішень. Нині в нас є понад 80 судів, які беруть участь у цих ініціативах і впроваджують кращі модельні практики, орієнтовані саме на сервісні підходи», — сказала Оксана Цимбрівська.
Про хід судової реформи
Для успішного завершення судової реформи слід вивчати найкращий міжнародний досвід, але і зважати на українську специфіку, переконана Цимбрівська.
«Попри успіх судової реформи й роботу тих чи інших органів у певній країні, ніколи не можна взяти цей досвід й перенести його на іншу країну. Якщо він працює в тих умовах ідеально, неможливо гарантувати, що він працюватиме так і в Україні. Ми залучаємо кращих міжнародних експертів, які походять з різних країн ЄС і репрезентують кращий досвід тієї чи іншої національної системи. Конкретні ж рішення щодо реформ ухвалюють органи державної влади України за консультацій та підтримки міжнародних партнерів, особливо у контексті статусу України як країни-кандидата в ЄС», — пояснює вона.
Серед останніх успіхів реформи керівниця Проєкту ЄС «Право-Justice» назвала формування Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів, а також запровадження процедури конкурсного відбору суддів Конституційного Суду України згідно з рекомендаціями Європейської комісії.
«Такий відбір має відбуватися за допомогою Дорадчої групи експертів, яка проводитиме перевірку моральних якостей і рівня професійної компетентності кандидатів. Цей документ відповідає на ті додаткові запити Венеційської комісії, які отримала Україна. Як наслідок, Україна виконала ще одну, а саме першу в переліку, рекомендацію Європейської комісії щодо членства в ЄС», — підсумувала вона.
Раніше Проєкт ЄС «Право-Justice» спільно з hromadske підготував експлейнер про хід судової реформи в Україні, успіхи й перешкоди на шляху до її втілення. Ознайомитися з матеріалом можна за посиланням.
Матеріал опубліковано на правах реклами. Публікація підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу
- Поділитися: