Броварський міськрайонний суд Київської області переніс підготовче засідання у справі перестрілки у селищі Княжичі у грудні 2016, унаслідок якої загинуло п’ятеро поліцейських, через неявку адвоката одного з обвинувачених Романа Мариновського.

Про це передає кореспондентка hromadske із зали суду.

Наступне засідання призначили на 16 жовтня.

Раніше на засідання вже не з’являлися самі обвинувачені та їхні адвокати. Також сторона захисту клопотала про повернення прокуратурі обвинувального акту на доопрацювання. 

Прокурор Микола Наливайко заявив, що у разі, якщо неявка адвокатів буде безпідставною, сторона обвинувачення буде клопотати про державних захисників, задля продовження процесу. Потерпілий Олександр Орлов (батько загиблого поліцейського охорони Сергія Орлова) заявив, що це пряма спроба затягування процесу з боку обвинувачених.

Нагадаємо, у грудні 2016-го київська поліція організувала спецоперацію із затримання банди ймовірних грабіжників у Княжичах. Під час її проведення між різними підрозділами поліції почалася перестрілка, унаслідок якої загинули п’ятеро правоохоронців (загинули четверо людей — співробітники ДСО Євген Куртєв і Сергій Орлов та розвідники Юліан Рудько і Олександр Маніца. Також загинув і КОРДівець Віталій Валецький). За офіційною версією, сталося трагічне непорозуміння — спецпризначенці КОРДу впритул розстріляли працівників поліції охорони, бо не впізнали їх і не зрозуміли команди керівника операції.

Тоді керівники спецоперації допустили численні порушення та помилки. Зокрема, не повідомили про проведення спеціальних заходів поліцію Київщини й помилилися будинком, який мали грабувати злочинці. 

На лаві підсудних опинились п’ятеро людей: Леонід Курята (ексначальник карного розшуку), Андрій Курта (колишній інспектор з проведення спецоперацій управління КОРД), Роман Мариновський (ексзаступник начальника відділу кримінальної поліції), Ігор Іващенко(начальник УОС), Олександр Меліхов (ексначальник відділу УОС). 

Поділитись: