Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун назвала найбільш розповсюджені міфи щодо високого артеріального тиску.

Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун назвала найбільш розповсюджені міфи щодо високого артеріального тиску.

Про це Супрун повідомила у Facebook.

Вона зазначила, що перелік розповсюджених міфів підготувала лікар-кардіолог Лариса Міщенко.

За словами Супрун, кожен третій дорослий українець має підвищений тиск. Ця хвороба називається артеріальною гіпертензією.

1. Міф. Артеріальна гіпертензія — це спадкова хвороба. Якщо хворіли батьки, то мені цього не уникнути:

Зазначається, що спадковість відіграє велику роль у розвитку цієї хвороби, проте це не означає 100-відсоткову вірогідність, а дотримання здорового способу життя підвищить шанси уникнути високого тиску.

2. Міф. На артеріальну гіпертензію хворіють люди старшого віку, тому молодим не варто турбуватися:

Супрун підкреслила, що ця хвороба може вразити навіть дітей. Більше того, останнім часом фіксується тенденція до зростання частоти артеріальної гіпертензії серед дітей та молоді.

3. «Міф. Ліки потрібно приймати лише тоді, коли погано»:

Очільниця МОЗ заявила, що немає іншого способу запобігти артеріальній гіпертензії, окрім дотримання здорового способу життя та регулярного медикаментозного лікування. Вона додала, що ліки, які нормалізують тиск, потрібно приймати регулярно.

4. Міф. Поняття «робочого» тиску:

Йдеться про людей, які називають високий тиск своїм нормальним станом, бо вони не мають ніяких скарг та негативних почуттів.

Супрун наголосила, що високий тиск в незалежності від самопочуття людини постійно чинить несприятливий вплив на серце, судини й нирки.

5. Міф. Для лікування достатньо «прокапатись» 1-2 рази на рік:

«В чисельних дослідженнях доведено, що регулярне лікування хвороби та здоровий спосіб життя сприяють зменшенню ризику серцево-судинних катастроф. Наукових обґрунтувань ефективності методу внутрішньовенного вливання не існує», — заявила очільниця МОЗ.

Також Супрун розповіла, що середні показники здорової дорослої людини — 120/80 міліметрів ртутного стовпа.

«Проте в залежності від віку, способу життя, життєвих обставин та інших індивідуальних факторів ця цифра може коливатися між 90/60 і 130/80. За останніми рекомендаціями від Американської асоціації серця (AHA), тиск, який довго є вищим за 130/80, свідчить про першу стадію гіпертензії», — додала вона.

Раніше Супрун розповіла, що морозиво можна їсти при хворому горлі.

Також очільниця МОЗ пояснила, чому не можна використовувати сметану після сонячних опіків.

Супрун розповіла про негативні ефекти від надмірного користування ґаджетами та як зменшити цей час.

Очільниця МОЗ повідомила, що одягати бахіли у лікарнях та інших медичних закладах не обов'язково.

Крім того, Уляна Супрун пояснила, чому не можна «вправляти диски» у хребті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо Супрун скасовує бахіли і флюорографію і що про це думають лікарі

Поділитись: