Брати-бізнесмени Григорій та Ігор Суркіси відвідували Генеральну прокуратуру після того, як до України був екстрадований екс-керівник компанії «Енергомережа» Дмитро Крючков, який може свідчити проти них.

Про це йдеться в розслідуванні програми  «Схеми: корупція в деталях» «Команда Фі».

Так, машину братів Суркісів, яка виїхала з території Генпрокуратури у Києві, помітили 25 квітня, у період, коли з Німеччини до України екстрадували Крючкова і були оприлюднені записи його телефонних розмов із Суркісами, а також із найближчим соратником п’ятого президента Петра Порошенка Ігоря Кононенком.

Крючков разом із Суркісами є фігурантами справи НАБУ щодо розкрадання сотень мільйонів гривень із напівдержавного «Запоріжжяобленерго».

Своєю чергою, у ГПУ зазначили, що 25 квітня Суркіси «перебували на особистому прийомі громадян, який здійснювався генеральним прокурором, із питань забезпечення вжиття правоохоронними органами скоординованих заходів у розслідуванні кримінальних проваджень щодо діяльності Федерації футболу України».

«У цей день я був на особистому прийомі громадян генеральним прокурором України у зв‘язку із кримінальними провадженнями щодо діяльності Федерації футболу України», — підтвердив цю версію Григорій Суркіс.

2 травня у день святкування у Відні дня народження олігарха Дмитра Фірташа, Григорій Суркіс запевняв, що «жодним чином ніколи не був з Крючковим нічим поєднаний, жодним чином з ним ніколи не займався бізнесом».

Водночас, згодом Суркіс все ж визнав, що певні фінансові відносини між ним та Крючковим були.

«Колись одна людина, яка є для мене людиною близькою, попросила дати фірмі пана Крючкова гарантію від мого депозита. Я її надав. Надав двічі. Тобто, він отримував кошти під гарантію мого депозита — тобто кредит. Перший раз він погасив цей кредит. А другий — ні. Скажіть, будь ласка, якщо ми заробляли, як ви розказували в своїй програмі про те, що ми заробляли шалені кошти — якщо мова йшла про 4 мільйони 300 тисяч гривень, якщо я не помиляюсь, другий раз, коли я надав за проханням свого друга пану Крючкову чи його фірмі», — сказав Суркіс, але не уточнив, якого друга мав на увазі.

Водночас, слідство встановило, що серед підприємств, які погоджувались сплачувати за електроенергію не напряму обленерго, а саме компанії Дмитра Крючкова, були і підприємства олігарха Дмитра Фірташа. Останнього брати Суркіси називають своїм другом, хоч при цьому і заперечують, що мають з ним якісь бізнесові інтереси.

25 квітня одразу після Суркісів закриту територію Генпрокуратури залишив і народний депутат Олександр Грановський, відомий своїми зв’язками та впливом серед правоохоронців.

Депутат не зміг пояснити, що саме 25 квітня робив у Генпрокуратурі.

«Не пам’ятаю. Міг бути і на допиті, і міг бути на зустрічі», — сказав Грановський, додавши, що також «не пригадує, щоб одночасно з Суркісами відвідував ГПУ».

У ГПУ ж натомысть відповіли, що того дня Грановський справді відвідував відомство, «користуючись правом безперешкодно відвідувати органи держвлади», але на «особистий прийом до генпрокурора не звертався».

Нагадаэмо, 28 березня журналісти «Схем» опублікували розслідування про причетність Кононенка до виведення коштів з обленерго. За даними журналістів, соратник президента разом із олігархами братами Суркісами через компанії-прокладки виводять кошти за кордон. Контрольні акції обленерго належать державі, але насправді ними керують міноритарні акціонери Суркіси. Згідно з розслідуванням, до схеми був залучений бізнесмен Дмитро Крючков, який втік з України. Із телефонних розмов, отриманих журналістами, відомо, що Крючков відвозив в офіс Кононенка готівку.

Поділитись: