Сурикати, які домінують у групах, старіють раніше за інших особин, однак живуть значно довше за них через динаміку поведінки.

Сурикати, які домінують у групах, старіють раніше за інших особин, однак живуть значно довше за них через динаміку поведінки.

Про це йдеться у дослідженні вчених, опублікованому в британському науковому журналі Current Biology.

Сурикати зазвичай проживають групами до 50 особин, і в кожній з таких груп розмножується одна домінантна пара, яка народжує 86-93% усіх дитинчат.

Учені спостерігали за сурикатами в Південній Африці та вивчали їхню поведінку від народження до смерті, періодично збираючи у тварин зразки крові.

Дослідники дійшли висновку, що хоча ділянки ДНК на кінці хромосоми у домінантів скорочуються швидше (що свідчить про старіння), вони все одно живуть на 60% довше за інших — в середньому проживаючи 4,4 роки заміть 2,8.

Учені вважають, що тривалість життя сурикатів-лідерів прямо пов’язана з їхньою необхідністю ризикувати життям, покидати групу та шукати можливості для розмноження, чого не роблять «рядові» сурикати.

Домінік Крем з Кембриджського університету додав, що домінантні сурикати зазвичай вмирають через «зношення» свого тіла, що у людей можна назвати смертю з природних причин. Тоді як підлеглі сурикати можуть померти з непередбачуваних обставин, зокрема, через напад хижака.

Крем зауважив, що місце суриката в групі особин визначають ризики, на які він йде — народження та доглядання дитинчати та захист свого «статусу» в групі.

Автори дослідження підкреслили, що їхні результати можуть допомогти вивчити різницю в тривалості життя багатьох хребтових тварин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ссавці стали активнішими вночі, щоб рідше зустрічатися з людьми — дослідження

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile