Суспільний мовник України просить у Кабміну виділити гроші на своє функціонування. Через заблоковані рахунки усі платформи мовника можуть припинити свою роботу. Також може зірватися трансляція Олімпіади та належна підготовка і участь України у Євробаченні.

Про це йдеться у відкритому листі Суспільного мовника до Кабінету Міністрів України.

Там зазначається, що припинити роботу можуть два національні телеканали (UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА), три національні радіоканали (UA: Українське радіо, UA: Радіо Промінь, UA: Радіо Культура), а також діджитал-платформи та теле- й інші радіоканали.

«Наразі арешт рахунків уже зупинив підготовку до трансляції в Україні Олімпіади-2020, унеможливлює належне представлення та участь у Євробаченні-2020, також повністю зупинив усі нові проєкти Суспільного, зокрема запуск нової Суспільної студії в ефірі телеканалу UA: ПЕРШИЙ», — зазначають у листі.

Там зазначили, що у Суспільного мовника є дві проблеми, які міг би вирішити уряд. Перша – затримка виплати заробітної плати. Гроші понад чотирьом тисячам працівникам не виплачувалися вже понад 4 місяці, адже досі не затверджено паспорт відповідної бюджетної програми.

Другим питанням залишається блокування рахунків телерадіокомпанії. Ще з лютого Суспільний мовник не може здійснювати жодних видатків, адже у лютому було накладено арешт на кошти, що є на рахунках мовника, задля стягнення із компанії боргу.

«Суспільний мовник звертається до Кабінету Міністрів України з проханням ініціювати виділення з державного бюджету окремих коштів для погашення наявної заборгованості колишньої державної компанії (10 млн 591 тис. 224 євро 48 центів та 73 080 грн судового збору), а також 1,6 млн євро виконавчого збору, що телерадіокомпанія має сплатити додатково», — зазначають на Суспільному.

Наприкінці лютого на рахунки «Суспільного» наклали арешт — роботу каналу заблоковано. Це пов'язано з тим, що 18 лютого Міністерство юстиції України відкрило виконавче провадження щодо стягнення із «Суспільного» боргу в сумі 10 млн 591 тисяча 224 євро 48 центів та 73 080 грн судового збору на користь акціонерного товариства «Євроньюз».

У «Суспільному» зазначають, колишня державна Національна телекомпанія України почала співпрацювати з «Євроньюз» у 2010 році, тобто ще до створення «Суспільного мовника». Згодом з бюджету припинили виділяти кошти на оплату ліцензійних платежів за договором про створення українськомовної версії «Євроньюз», що й спричинило появу боргу та відповідний судовий процес.

«Суспільний мовник» отримав цей борг у спадок як правонаступник усіх прав та обов’язків колишньої державної Національної телекомпанії України, яка припинила свою діяльність.

Поділитись: