Прихильники незалежності Каталонії зікнулися з правоохоронцями під час протестів біля будівлі Llotja de Mar в Барселоні, де відбувається засідання Кабінету міністрів Іспанії, 21 грудня 2018 року. Протест відбувається за день після зустрічі між прем'єр-міністром Іспанії Педро Санчесом і главою Каталонії Кімом Торром
Фото:

EPA-EFE / MARTA PEREZ

У Барселоні під час зіткнень між прихильниками незалежності Каталонії та поліцією, за даними місцевої влади, постраждали 62 людини, з них 35 — поліцейські.

Повідомляється, що правоохоронці затримали 13 учасників акції.


Напередодні десятки тисяч людей вийшли на акцію протесту проти виїзного засідання уряду Іспанії в Барселоні, назвавши його «провокацією». Протестувальники виступали з гаслами «Скиньмо режим». Зазначимо, що зазвичай засідання уряду Іспані проводиться у Мадриді. Багатьох каталонців обурила обрана дата засідання уряду — рік після того, як відбулися позачергові вибори в Каталонії після блокування заявки регіону на незалежність.

Зіткнення почалися після того, як деякі учасники акції намагалися прорвати поліцейський кордон недалеко від місця проведення засідання уряду й для цього кидали у поліцейських металеві загородження і каміння.

Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес планував візит у Барсенолу, щоб зустрітися з главою Каталонії Кімом Торре. Протестувальники хочуть, щоб вони провели переговори про проведення офіційного референдуму про незалежність.

21 грудня повідомлялося, що протестувальники в Каталонії заблокували дороги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ (Не)законний референдум: чого хоче Каталонія

1 жовтня 2017 року у Каталонії відбувся референдум про незалежність від Іспанії. Прем'єр Іспанії Маріано Рахой відмовився називати голосування в Каталонії референдумом про самовизначення.

Поділитись: