Поліція не вносила дані до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом сутичок біля храму в Гніздичному (Тернопільщина) між прихожанами УПЦ МП з одного боку та прихожанами ПЦУ й членами організації «Правий сектор» з іншого. Про це йдеться у відповіді поліції Громадському.

У Нацполіції Тернопільщини Громадському підтвердили, що правоохоронці виїздили на виклик до храму «Преображення Господнього» у Гніздичному. На місці, за даними поліції, правоохоронці забезпечували публічну безпеку та порядок.

За фактом сутичок поліція дані до ЄРДР не вносила, утім проводить службове розслідування за заявами двох людей, які повідомили про тілесні ушкодження внаслідок сутичок.

У поліції не відповіли на запитання щодо присутності на події членів організації «Правий сектор», утім про це заявила сама організація. Також у поліції не відповіли, чи фіксували з боку членів організації неправомірні дії.

3 березня Українська православна церква Московського патріархату заявила про захоплення храму у селі Гніздичне, що на Тернопільщині, членами організації «Правий сектор» та прихожанами Православної церкви України. Правий сектор своєю чергою заявив, що «допоміг відстояти Українську церкву».

2 березня у Чернівецькій області збори церковної громади, яка вирішила перейти з підпорядкування Української православної церкви Московського патріархату до Православної церкви України, завершилися бійкою між двома священиками.

23 лютого у селі Жидичин, що за 10 кілометрів від Луцька, священик Української православної церкви Московського патріархату Володимир Гелета вночі 23 лютого відкрив вогонь у бік прихожан, які стояли біля храму.

Поділитись: