У селі Жидичин, що за 10 кілометрів від Луцька, священик Української православної церкви Московського патріархату Володимир Гелета вночі 23 лютого відкрив вогонь у бік прихожан, які стояли біля храму. Про це Громадському розповів свідок події, депутат сільради Тарас Висоцький.

Тарас розповів, що минулого тижня релігійна громада Свято-Миколаївського храму проголосувала за перехід з УПЦ МП до ПЦУ. Нині триває юридичне оформлення переходу громади, зазначив депутат.

Учора, 22 лютого, місцеві жителі вирішили забрати ключі від храму в попереднього настоятеля храму, священика УПЦ МП Володимира Гелети. Настоятель відмовився, зазначає місцевий телеканал «Перший канал соціальних новин».

Водночас прихожани ПЦУ почали сходитися до Свято-Миколаївського храму та ставати навколо нього колом. «Перший канал соціальних новин» додає, що до храму прийшли також прихильники МП.

До храму крізь натовп намагався пройти попередній настоятель храму Володимир Гелета, утім його не пропустили. Дружина священика Лілія також заявила, що в натовпі її вдарили.

«Перший канал соціальних новин» додає, що кілька годин селяни сварилися, а згодом почали співати та молитися. Пізніше до храму прийшла ревізійна комісія, аби описати та перевірити наявність майна. Комісію створили під час голосування за перехід громади.

Депутат Висоцький зазначив Громадському, що близько 3:30 ранку вже 23 лютого Володимир Гелета прийшов до храму з боку своєї хати, що стояла поряд, зі зброєю та відкрив вогонь в бік натовпу.

«О 3:30 ми почули крики та постріли», — сказав Висоцький.Він зазначив, що священик влучив у гілля та храм, але не зачепив нікого з людей, що стояли навколо. Депутат зазначив, що люди викликали правоохоронців.

Начальник Головного управління Нацполіції у Волинській області Петро Шпига розповів «Першому каналу соціальних новин», що за результатами перевірки ухвалять рішення про внесення інформації до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею хуліганства з використанням вогнепальної зброї. Також перевірять стан священика та вилучать зброю.

«Чи була загроза життю людей слідство покаже. Ми можемо багато чого говорити, але це була ніч», — сказав Шпига.

За даними директора Департаменту у справах релігій та національностей міністерства культури України Андрія Юраша, близько 340 парафій Української православної церкви Московського патріархату перейшли до новоствореної Православної церкви України. За словами колишнього речника УПЦ КП, у Московському патріархаті в Україні загалом 11 тисяч релігійних громад.

5 січня Вселенський патріарх Варфоломій у своїй резиденції у Стамбулі підписав томос, який проголошує автокефалію новоствореної Православної церкви України.

6 січня Вселенський патріарх Варфоломій передав предстоятелю новоствореної Православної церкви України Епіфанію посох і томос, який проголошує автокефалію. Тепер процедура отримання Україною церковної незалежності офіційно завершена.

15 грудня на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.

Поділитись: