ENRU

Сутички біля наметового містечка під Радою: поліція застосувала газ

8721d9c39c8925699
Богдан Кутєпов/Громадське

Біля наметового містечка учасників акції протесту під Верховною Радою стались сутички протестувальників із поліцією. Правоохоронці застосували сльозогінний газ. 

Про це повідомляє кореспондент Громадського, який перебуває на місці подій. 

Сутички з поліцією під Радою

Відео: Богдан Кутєпов/Громадське

Інцидент стався біля наметів на році вулиці Шовковичної і Грушевського. Сутички тривали близько 5 хвилин. 

Поліція намагалася відібрати щити в учасників акції. Однією із причин таких дій силовиків могли бути спроби повернути поліцейські щити, які напередодні протестувальники відібрали під час сутичок. Протестувальники ж намагалися вирвати бруківку. 

За словами одного з учасників акції, депутата від «Самопомочі» Єгора Соболєва, з боку паркану-сітки, де знаходиться кордон силовиків, висунувся загін спецпризначенців.

«Без попередження почали прискати газом і бити по ногах: мене, хлопців били. Ми відбились», — сказав він. 

Соболєв зазначив, що командири правоохоронців відмовились коментувати ці дії. 

«Ми хотіли піти на Банкову до президента і запропонувати йому, щоб ми відкликали свій законопроект про утворення антикорупційного суду, а він вніс свій. Але зараз, я думаю, мені варто залишитись тут», — повідомив він.

Раніше під Радою стався конфлікт представників «Донбасу» з силовиками.

Станом на ранок 18 жовтня під парламентом триває акція протесту. На місці перебувало близько 200 людей, частина з яких залишились там із вечора.

Під стінами Верховної Ради 17 жовтня відбулась масова акція на підтримку «Великої політичної реформи».  Жодної з вимог Рада протягом того дня не виконала. Тому організатори оголосили про продовження акції 19 жовтня, а під парламентом розбили наметове містечко. 

Про головні події акції протесту зранку і до вечора 17 жовтня читайте в онлайн-публікації: Протести у центрі Києва: сутички з поліцією і наметове містечко під Радою. 

Увечері 17 жовтня, близько 22:00, під будівлею Ради стались нові сутички між протестувальниками та правоохоронцями. Згодом ситуація заспокоїлась. Глава Нацполіції Сергій Князєв підтвердив, що правоохоронці не планують зносити намети протестувальників.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram