Біля наметового містечка учасників акції протесту під Верховною Радою стались сутички протестувальників із поліцією. Про це повідомляє кореспондент Громадського, який перебуває на місці подій.

Біля наметового містечка учасників акції протесту під Верховною Радою стались сутички протестувальників із поліцією. Правоохоронці застосували сльозогінний газ. 

Про це повідомляє кореспондент Громадського, який перебуває на місці подій. 

Відео: Богдан Кутєпов/Громадське

Інцидент стався біля наметів на році вулиці Шовковичної і Грушевського. Сутички тривали близько 5 хвилин. 

Поліція намагалася відібрати щити в учасників акції. Однією із причин таких дій силовиків могли бути спроби повернути поліцейські щити, які напередодні протестувальники відібрали під час сутичок. Протестувальники ж намагалися вирвати бруківку. 

За словами одного з учасників акції, депутата від «Самопомочі» Єгора Соболєва, з боку паркану-сітки, де знаходиться кордон силовиків, висунувся загін спецпризначенців.

«Без попередження почали прискати газом і бити по ногах: мене, хлопців били. Ми відбились», — сказав він. 

Соболєв зазначив, що командири правоохоронців відмовились коментувати ці дії. 

«Ми хотіли піти на Банкову до президента і запропонувати йому, щоб ми відкликали свій законопроект про утворення антикорупційного суду, а він вніс свій. Але зараз, я думаю, мені варто залишитись тут», — повідомив він.

Раніше під Радою стався конфлікт представників «Донбасу» з силовиками.

Станом на ранок 18 жовтня під парламентом триває акція протесту. На місці перебувало близько 200 людей, частина з яких залишились там із вечора.

Під стінами Верховної Ради 17 жовтня відбулась масова акція на підтримку «Великої політичної реформи».  Жодної з вимог Рада протягом того дня не виконала. Тому організатори оголосили про продовження акції 19 жовтня, а під парламентом розбили наметове містечко. 

Про головні події акції протесту зранку і до вечора 17 жовтня читайте в онлайн-публікації: Протести у центрі Києва: сутички з поліцією і наметове містечко під Радою. 

Увечері 17 жовтня, близько 22:00, під будівлею Ради стались нові сутички між протестувальниками та правоохоронцями. Згодом ситуація заспокоїлась. Глава Нацполіції Сергій Князєв підтвердив, що правоохоронці не планують зносити намети протестувальників.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: