У Києві на Осокорках під час сутичок правоохоронців з «Національними дружинами» поліцейський розпилив газ в обличчя фотокореспондента міжнародного агентства Associated Press Єфрема Лукацького.

У Києві на Осокорках під час сутичок правоохоронців з «Національними дружинами» поліцейський розпилив газ в обличчя фотокореспондента міжнародного агентства Associated Press Єфрема Лукацького.

Про це повідомляє Національна спілка журналістів України.

Інцидент стався 28 липня.

«Один з поліцейських бачив, що я знімаю, і зарядив мені газом в очі по повній програмі. Я в прямому розумінні осліп хвилин на 10. Я стояв не в натовпі, кричав йому «Преса», але поліцейського це не зупинило», — розповів постраждалий кореспондент.

Він встиг сфотографувати співробітника поліції, який розпилив газ. Унаслідок нападу Лукацький дістав опіки очей. Йому на місці надали медичну допомогу й промили очі.

Утім, заяву про перешкоджання журналістській діяльності й неправомірне застосування спецзасобів Лукацький не подавав.

«Я ніколи не пишу заяв. Там є більш постраждалі. Поліція – це мікст нашого суспільства: є негідники, а є і нормальні», — пояснив він.

У НСЖУ засудили застосування сили з боку поліції до журналіста й вимагають проведення негайного службового розслідування.

«На жаль, ми фіксуємо вже черговий прояв агресії правоохоронців проти журналістів. Але при цьому журналістській спільноті невідомі результати попередніх розслідувань – ні службових, ні кримінальних. Ми розуміємо всі складнощі Національної поліції при реагуванні на заворушення, але вимагаємо недоторканності та захисту для журналістів, які виконують свій професійний обов’язок», — заявив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

За інформацією НСЖУ, в першому півріччі 2018 року зафіксовано 45 проявів фізичної агресії щодо журналістів. З них 7 інцидентів, коли в нападах на працівників ЗМІ звинувачують поліцейських або працівників інших силових відомств.

28 липня під час сутичок біля забудови на території екопарку «Осокорки» у Києві поліція затримала близько 4 представників «Національних дружин». Люди, які прийшли до території будівництва, виступали проти забудови і називали її незаконною. 

Як повідомлялося раніше, 16 травня у Києві на Осокорках сталися  сутички між представниками «Національного корпусу», «Національних дружин» та охоронною службою забудовника.

За словами одного з керівників «Національного корпусу» Сергія Філімонова, тоді представники «Нацкорпусу» «прийшли на допомогу місцевим мешканцям», які довгий час протестують проти будівництва житлового масиву «Патріотика».

Поділитись: