Світові лідери виступили на другому саміті Кримської платформи. Що заявили?

Лідери різних країн виступили в онлайн—форматі на другому саміті Кримської платформи 23 серпня. Вони зокрема засудили анексію півострова росією та наголосили на важливості відновлення територіальної цілісності України.
Виступи світових лідерів цитує «Інтерфакс-Україна».
Президент Польщі Анджей Дуда, який 23 серпня прибув з візитом до Києва, наголосив, що потрібно звільнити всю територію України разом із Кримом, і висловився за повний демонтаж «Північного потоку-2».
Своєю чергою прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон сказав, що потрібно й надалі надавати Україні всю необхідну військову, гуманітарну, економічну та дипломатичну підтримку для протидії російській агресії. Джонсон відзначив переслідування кримських татар та порушення прав людини в Криму з боку окупаційної влади.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц наголосив, що міжнародна спільнота ніколи не визнає імперіалістичну і незаконну анексію української території росією. Він засудив рф за те, що вона намагається відібрати в України території, і підкреслив, що саме росія несе відповідальність за продовольчу кризу та її наслідки для всього світу.
Президент Франції Емманюель Макрон на саміті вкотре закликав росію припинити війну в Україні та вивести з її території війська. Він наголосив, що необхідно використати всі форми дипломатії, щоб захищати Україну в майбутньому.
Прем'єр Італії Маріо Драгі сказав, що боротьба за Крим є частиною боротьби за визволення України внаслідок повномасштабного вторгнення росії. Він підкреслив, що анексія Криму була «неприйнятним актом агресії, безумовним та грубим порушення міжнародного права».
Президент Європейської Ради Шарль Мішель відзначив, що агресія рф проти України розпочалася не у лютому 2022 року, а саме у 2014 році з незаконної анексії півострова Крим. А президентка Єврокомісії Урсула фон ден Ляєн наголосила, що міжнародна спільнота зробить все, щоб винних у порушенні прав людини в окупованому Криму було покарано.
Своєю чергою президент України Володимир Зеленський на саміті заявив, що повернення Криму в Україну стане найбільшим антивоєнним кроком у Європі. За його словами, це поверне безпеку та справедливість і реінтегрує Крим у сучасний світ. Зеленський також заявив, що Україна вже є достатньо сильною для повернення Криму.
Як повідомляв Зеленський, на другому саміті Кримської платформи беруть участь 60 лідерів різних країн. Вони виступають в онлайн-форматі, водночас президент Польщі Анджей Дуда особисто присутній на саміті, оскільки прибув із візитом до України зранку 23 серпня.
Що таке Кримська платформа?
Це міжнародний майданчик з обговорення шляхів деокупації Криму. За задумом, платформа функціонуватиме на чотирьох рівнях: глав держав, міністрів закордонних справ, парламентів та експертних кіл.
У росії ж, коментуючи Кримську платформу, заявляли, що вважають усі зусилля Києва щодо повернення Криму нелегітимними та сприймають їх як «загрозу агресії проти двох суб'єктів російської федерації».
До першого саміту 23 серпня 2021 року долучилися 46 делегацій із різних країн та представники міжнародних організацій. Вісім країн були представлені на рівні президентів. Зокрема, на саміті Кримської платформи були представлені всі країни НАТО та ЄС.
- Поділитися: