Світовий банк привітав підписання президентом України Володимиром Зеленським закону про незаконне збагачення.

Про це йдеться у повідомленні Світового банку.

Світовий банк відзначив, що «підписаний закон заповнює критичні прогалини в основних принципах протидії корупції в Україні, надавши НАБУ і САП потужний правовий інструмент у боротьбі з корупцією серед чиновників».

Як відомо, 25 листопада президент підписав закон, який повертає кримінальну відповідальність за незаконне збагачення та запроваджує механізм цивільної конфіскації активів чиновників, які не можуть бути підтверджені їх законними доходами. 

У Світовому банку зауважили, що така конфіскація допоможе стримувати корупцію, обмежуючи матеріальні вигоди, які «чиновники намагаються отримати, крадучи у громадян України».

Нагадаємо, відповідний закон Верховна Рада ухвалила 31 жовтня.

Необхідність у повторному запровадженні такої відповідальності виникла у зв'язку з тим, що 26 лютого 2019 року Конституційний суд визнав неконституційною статтю Кримінального кодексу про відповідальність за незаконне збагачення. Зі скаргою на цю статтю КК до Конституційного суду 12 грудня 2017 року звернулися 59 народних депутатів.

Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення в Україні ввели у 2015 році в межах виконання Плану дій з візової лібералізації ЄС. Ця вимога також було включена в меморандум співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Поділитись: