УКРАЇНА

Світовий банк має ресурси для інвестицій в Україну, але не може їх надати

14 листопада, 2017 18:07
УКРАЇНА/Світовий банк має ресурси для інвестицій в Україну, але не може їх надати
Зберегти
Вигляд
lead
Світовий банк та Міжнародна фінансова корпорація мають ресурси для інвестування в розвиток сільського господарства, медицини та інфраструктури, але чекають на завершення реформ у цих галузях.

Світовий банк та Міжнародна фінансова корпорація мають ресурси для інвестування в розвиток сільського господарства, медицини та інфраструктури, але чекають на завершення реформ у цих галузях.

Про це під час брифінгу заявили представники міжнародних фінансових організацій.

«У нас є можливість інвестувати в і приватний, і в державний сектор. Щодо державного сектору — я вірю в медичну реформу, і ми можливо будемо розширювати участь у сфері охорони здоров'я. Але навіть кредитні ресурси під конкретні проект - все одно прив'язані до темпів реформ», — заявив президент Світового банку Джим Йонг Кім.

Зокрема, на його думку Україна, маючи 1/3 світових ресурсів чорнозему могла б стати світовим локомотивом продовольчого забезпечення, але для цього необхідно вирішити питання ринку землі.

За його словами, не лише Світовий банк готовий інвестувати в Україну. 42 трлн доларів знаходиться у різних інвестиційних фондах, які або нерентабельні, або низькорентабельні. Ці гроші шукають куди інвестуватися, але інвесторам потрібна впевненість.

«Підтримка України з боку Світового банку була відчутною: з 2014 року ми надали більше $5,5 млрд на різні проекти, а також 0,5 млрд у вигляді гарантій. Так, портфель України майже дійшов до можливої межі, але у нас ще залишились ресурси, які ми готові надавати», — розповіла Сату Кахконен, регіональний директор світового банку по Біларусі, Молдові та Україні.

Представник міжнародної фінансової корпорації, що підпорядковується Світовому банку, підтвердив, що його інституція вже вклала $600 млн, і готова інвестувати надалі — якщо будуть проекти, готові до інвестицій.

Серед приорітетів він назвав аграрний ринок, банківський сектор та інфраструктуру.

14 листопада Україна та Світовий банк підписали меморандум щодо підтримки приватизації «Укргазбанку». 

Раніше під час візиту в Україну президент Світового банку закликав створити в Україні Антикорупційний суд.

Нагадаємо, 13 листопада президент Світового банку Джим Кім розпочав дводенний візит до України.

ЧИТАЙТЕ: Україні необхідні 4 ключові реформи для відновлення економіки – Світовий банк.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Більше про:
# Світовий банк
Пов`язані новини