Таку думку висловила директорка Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен.

Для прискорення економічного відновлення Україні слід першочергово провести пенсійну, земельну, медичну та антикорупційну реформи.

Таку думку висловила директорка Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен в інтерв'ю ZN.UA.

«Враховуючи нинішні темпи і несприятливу кон'юнктуру на зовнішніх ринках, блокаду на Донбасі та інші чинники, на 2017 рік ми прогнозуємо незначне зростання в 2%. Для того щоб прискорити темпи економічного зростання і досягти стійкого відновлення, слід впроваджувати реформи. Інших рецептів немає», – зазначила Кахконен.

За її словами, є чотири реформи, які можуть стати вирішальними для оздоровлення української економіки.

«Перша — це пенсійна реформа. З фіскальної точки зору, вона вкрай важлива — 11% ВВП держави витрачається через Пенсійний фонд. Другою за важливістю, на наше переконання, є земельна реформа. Третьою важливою є реформа охорони здоров'я. Україна витрачає на медицину понад 4% ВВП — значно більше, ніж будь-яка країна зі схожим рівнем доходів, а якість медичних послуг залишається незадовільною. Ще однією ключовою реформою є антикорупційна, складності якої очевидні для всіх, в тому числі – для приватних інвесторів», – вважаєКахконен.

Нагадаємо, що МВФ на засіданні 3 квітня ухвалив виділення Україні $1 млрд траншу.  Гроші вже перерахували Нацбанку.

Також Мінфін України очікує на п’ятий транш від МВФ вже у травні.

Крім того, Україна розраховує отримати від Міжнародного валютного фонду грошові позики у розмірі $4,5 млрд до кінця 2017 року.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: