25 січня під посольство КНР у Києві близько десятка активістів висловили свій протест проти переслідування опозиційних політиків у Гонконзі й вимагали припинити їхні репресії.

25 січня під посольство КНР у Києві близько десятка активістів висловили свій протест проти переслідування опозиційних політиків у Гонконзі й вимагали припинити їхні репресії.

Про це повідомляє кореспондент Громадського.

Активісти влаштували політичний перфоманс. Серед мітингарів — дівчина у жовтому вбранні з парасолькою, яка символізує Гонконг.  Саме жовті кольори й парасольки є атрибутами демократичного руху в регіоні. У неї заклеєний рот і закуті в ланцюги руки.

Фото: Вікторія Хорошун/Громадське

Активісти прийшли під посольство Китаю вже вдруге за декілька місяців. Цього разу приводом стало рішення гонконзького суду ув’язнити на 3 місяці лідера Революції парасольок Джошуа Вонга — суддя відхилив апеляцію молодого політика. Відтак, Вонг повернеться до в’язниці, де він перед цим провів два з половиною місяці.

Фото: Вікторія Хорошун/Громадське

На думку організаторів акції, говорити про проблеми демократичного руху в Гонконзі вкрай важливо, адже він має прямий стосунок до України.

«Українці ніколи не мають забувати, що наша Революція гідності стала поштовхом до Революції парасольок», — розповів у коментарі Громадському Артур Харитонов, голова організації Free Hong Kong center.

«Мені пишуть десятки, сотні гонконзьких депутатів, політиків, які постійно наголошують на зв’язку між Революцією гідності й Революцією парасольок. Ми їх надихнули. Також вони всі говорять відверто, що зв’язок між Росією і Китаєм є абсолютно братським. Це дві країни, які одну одну підтримують. Якщо ми не будемо боротися проти Китаю, ми не зможемо перемогти Росію»,— додав Харитонов.

У 2014-му році в Гонконзі тисячі людей — здебільшого молодь — вийшли на масові протести через те, що Китай тиснув на місцеву виборчу систему. Символом протестів стали парасольки — саме вони дали назву революції. Одним з лідерів повстання був Джошуа Вонг. Нині його номінують на Нобелівську премію миру.

Протягом останнього року в Гонконзі посилились переслідування й репресії демократичних активістів. Наразі у китайських тюрмах перебувають декілька десятків опозиційних діячів.

Міжнародні організації, такі як Amnesty International та Human Rights Watch визнали їх політичними в’язнями.

Поділитись: