Життя

У Гонконгу відхилили апеляцію та повернули до в'язниці лідерів Руху Парасольок

17 січня, 2018 19:10
Життя/У Гонконгу відхилили апеляцію та повернули до в'язниці лідерів Руху Парасольок
Зберегти
Вигляд
lead
Суддя першої інстанції Ендрю Чан відхилив останню апеляцію демократичного активіста Джошуа Вонга та засудив його до трьох місяців за ґратами.

Суддя першої інстанції Ендрю Чан відхилив останню апеляцію демократичного активіста Джошуа Вонга та засудив його до трьох місяців за ґратами.

Про це пише Hong Kong Free Press.

Відтаку, активіст повернеться до в’язниці, де він перед цим провів два з половиною місяці.

Віце-голова Ліги соціал-демократів Рафаель Вонг отримав строк у чотири з половиною місяці за неповагу до суду та протестну діяльність в ході Революції парасольок.

Інший активіст, Лестер Шум, отримав умовний вирок.

Напередодні засідання Джошуа Вонг, який став обличчям Революції Парасольок, визнав свою відповідальність і заявив, що не шкодує про свою громадську активність.

У письмовому рішенні суддя Ендрю Чан написав, що «єдине доцільне покарання для Вонга — негайне ув'язнення».

Лідери Руху Парасольок Джошуа Вонг, Натан Ло і Алекс Чоу були ув’язнені у серпні цього року. Вони заснували демократичну політичну партію Demosisto, що виступає за самовизначення Гонконгу і просуває ідею його незалежності від Китаю.Одна з цілей партії — проведення референдуму після 2047 року, коли закінчиться дія угоди між Китаєм і Британією про передачу Гонконгу.

За участь у протестах та політичну діяльність їх засудили на терміни у шість, сім та вісім місяців відповідно. 25 жовтня суд випустив Вонга і Ло під заставу, аби розглянути їхнє звернення щодо можливості останньої апеляції. До цього дня вони перебували на волі.

У листопаді ув’язнені у Гонконзі активісти виграли право на останнє оскарження вироку.

У 2014-му році в Гонконзі тисячі людей — здебільшого молодь — вийшли на масові протести через те, що Китай тиснув на місцеву виборчу систему. Символом протестів стали парасольки — саме вони дали назву революції.

Раніше цього місяця у Києві під посольством Китаю вимагали  звільнити Вонга, Ло, Чоу та інших політв’язнів у Гонконзі.

Місцеві активісти неодноразово наголошували — до протестів їх надихнув також приклад Революції Гідності в Україні.

Нагадаємо, у серпні 2017 у Гонконгу тисячі людей вийшли на демонстрацію на знак протесту проти тюремного вироку політичним активістам, учасникам руху Occupy Central 2014 року, які закликали до проведення прямих виборів глави адміністрації району.

Анастасія Радіонова/Громадське

Пов`язані новини