У Комітеті захисту журналістів заявили, що свободу слова та безпеку журналістів не забезпечують шляхом криміналізації їхньої діяльності чи запровадження будь-яких обмежень, а деякі ідеї щодо законодавчих змін можуть негативно позначитись на безпеці журналістів.

Про це повідомляє «Голос Америки».

Координаторка програм Комітету в Європі та Центральнїй Азії Гульноза Саїд зазначила, що занепокоєння викликає заява міністра культури, який висловився за посилення відповідальності журналістів за маніпуляцію інформацією.

«Коли намагаються криміналізувати якусь діяльність, це викликає занепокоєння. Свободу слова та безпеку журналістів у будь-якій країні не забезпечують шляхом криміналізації діяльності, або через запровадження тих чи інших обмежень», — сказала Саїд.

Також координаторка прокоментувала оголошення про можливу ініціативу фракції «Слуга Народу» передбачити санкції для збиткових медіа.

«Влада не повинна вирішувати, які ЗМІ є життєздатним, або добрим з політичної точки зору, або хто є гарним журналістом та інше. Ринок має вирішити, чи виживе те чи інше ЗМІ, чи цікаве воно, безстороннє, чи надає воно якісний контент чи люди бажають його читати, або дивитись, або воно не є економічно життєздатним та має закритись», — вважає Саїд.

За словами експертки, прихід до влади Зеленського не призвів до «докорінних змін у ситуації зі свободою ЗМІ в Україні», однак вона підкреслила дружню риторику президента до преси.

Саїд вважає, щоб змінити ситуацію, урядові варто приділити увагу до захисту журналістів-розслідувачів. Вона закликала поважати та підтримувати такі журналістські проєкти, як «Схеми» та «Слідство.Info».

Експертка також засудила «маски-шоу» в ефірі телеканалу «Прямий», коли до студії увірвалися люди в камуфляжі та зі зброєю. Згодом канал вибачився за цю постановку. На її думку, такі дії підривають довіру до медіа.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів до 31 грудня розробити законопроєкт про вимоги та стандарти новин.

Згодом міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський заявив, що уряд не буде регулювати стандарти новин, адже «це право — виключно професійної спільноти».

Поділитись: