Війна / Донбас

Священика УПЦ МП заочно засудили через підтримку бойовиків «ЛНР»

«Українська правда»
Війна/Донбас/Священика УПЦ МП заочно засудили через підтримку бойовиків «ЛНР»
Зберегти
Вигляд
Новоайдарський районний суд Луганської області заочно засудив до 6 років позбавлення волі протоієрея Української православної церкви (Московського патріархату) Володимира Марецького за перешкоджання українським військовим в окупованій Луганщині. Про це з посиланням на вирок суду пише «Українська правда».

Зазначається, що Марецький у 2014 році «у зв'язку з незгодою з офіційною позицією керівництва держави щодо врегулювання конфлікту на Донбасі» вирішив перешкоджати Збройним силам України.

Зокрема, він організував та залучив місцевих мешканців до блокування руху колони військових.

Пізніше він заблокував дорогу дерев'яною колодою та мішками, розмістив біля дороги палатку з цілодобовим чергуванням.

Марецький, згідно з матеріалами суду, виказував невдоволення через присутність ЗСУ в його селі та закликав військових покинути свої позиції, мотивуючи це тим, що місцеве населення не потребує їхньої допомоги.

Суд допитав 7 свідків: місцевих мешканців та військових, які служили у 2014 році у селі Райгородка. Свідки в суді заявили, що Марецький був головним організатором масової акції протесту проти ЗСУ.

   

підконтрольні бойовикам сайти

«Здійснюючи вказані дії, Марецький розумів їх суспільну небезпечність, усвідомлював можливість настання суспільно-небезпечних наслідків від вказаних дій та бажав їх настання, тобто діяв з прямим умислом», — йдеться у рішенні суду.

Дії священнослужителя кваліфіковано за ч. 1 ст. 114-1 КК України (вчинення умисних дій, які виразилися в організації перешкоджання законній діяльності ЗСУ).

Наразі Марецький не затриманий і не перебуває під вартою, оскільки переховується від слідства. Тюремний строк священнику почнуть обчислювати після того, як затримають його.

Раніше суд у Харкові засудив до 3 років позбавлення волі умовно харківського фотокореспондента Сергія Кочетова, який знімав для російських ЗМІ життя громадян у самоназваній «ЛНР».

Пов`язані новини