Святослав Піскун
Фото:

Союз юристів України

Колишній генеральний прокурор Святослав Піскун став позаштатним радником чинної очлільниці Офісу генпрокурора Ірини Венедіктової.

Цю інформацію у коментарі hromadske підтвердила прес-секретарка Венедіктової Наталія Питель.

Деталей призначення вона назвати не змогла, сказавши, що може лише підтвердити цей факт.

Сам Святослав Піскун на наші дзвінки не відповідає, як і Ірина Венедіктова.

Першим же про призначення Піскуна розповів у себе на Facebook ще один екс-генпрокурор Юрій Луценко, який поіронізував як з цього призначення, так і з призначення очільником української делегації в ТКГ першого президента України Леоніда Кравчука.

Святослав Піскун — чи не найголовніший ветеран генпрокурорського крісла, він обіймав цю посаду тричі — за президентів Кучми двічі (липень 2002 — жовтень 2003, грудень 2004 — жовтень 2005) та Ющенка (квітень 2007 — травень 2007).

Однак попри значну кількість призначень, довго він у кріслі не затримувався. Ба більше, чи не головне, чим запам’ятався Піскун на посаді, так це непереборним бажанням у цьому кріслі залишатися. Так, у грудні 2004-го поновився на посаді Піскун через суд, повторно звільнив його вже президент Ющенко.

І це звільнення Піскун оскаржив у суді. У 2007 році Ющенко відновив його на посаді генпрокурора, «виконуючі рішення суду», але вже за місяць знову відправив у відставку — формально через те, що він не склав депутатський мандат.

До речі, про депутатство. Святослав Піскун проходив у Раду у 2006 та 2007 роках за список «Партії регіонів».

У 2012 році балотувався на мажоритарному окрузі на Житомирщині, але в парламент не пройшов. Не пройшов у Раду він і з «Сильною Україною» Тігіпка у 2014 році.

У 2016 році Піскуна обрали головою «Союзу юристів України». 

Поділитись: