Війна

Силовики не порушуватимуть права людини — Геращенко щодо повноважень у законі про Донбас

18 січня, 2018 16:17
Війна/Силовики не порушуватимуть права людини — Геращенко щодо повноважень у законі про Донбас
Зберегти
Вигляд
Силові структури на Донбасі відповідно до їхніх повноважень за прийнятим законом про окуповані території не вчинятимуть нічого, що може порушувати права людини.

Силові структури на Донбасі відповідно до їхніх повноважень за прийнятим законом про окуповані території не вчинятимуть нічого, що може порушувати права людини.

Про це Громадському заявила уповноважена президента з урегулювання конфлікту на Донбасі Ірина Геращенко.

«По суті ця 10 стаття визнала той стан речей, який більше існував в 2014 році. Коли в умовах хаосу і збройної агресії…наші Збройні сили були змушені виконувати свій конституційний обов’язок по захисту територіальної цілісності і суверенітету України, виходячи з тих реалій, які існували», — прокоментувала вона.

За словами Геращенко, саме це положення закону про окуповані території захищає силові структури від можливих позовів.

«Це дуже важливо, щоб наші ЗС були захищені від можливих позовів. Сьогодні набагато менше подібних речей і я впевнена, що нічого такого, що може порушувати права людини, не буде застосовуватися», — зазначила віце-спікерка Ради.

Стаття 10-та закону про окуповані території визначає застосування зброї силовиками у Донецькій і Луганській областях. Однак у ній наголошується, що зброя застосовуватиметься за «крайньої необхідності».

У законі ідеться, що представники поліції, Нацгвардії, Збройних сил, прикордонної служби і СБУ можуть застосувати зброю, якщо громадянин «учинятиме правпорушення чи інші дії, які перешкоджають їхній роботі з перешкоджання російській агресії». Як саме трактувати «інші дії», закон не розшифровує.

Силовики також можуть зупиняти людей і оглядати речі, зупинити автомобіль, заборонити проїзд чи прохід вулицею, вивести людину з будинку чи інших помешкань.

18 січня Верховна Рада ухвала президентський законопроект про деокупацію Донбасу, який визнає Росію державою-агресором.

Згідно з текстом закону,  межі окупованих територій в цих областях, визначаються президентом України за поданням Міністерства оборони, підготовленим на основі пропозицій Генштабу ЗСУ.

Перед остаточним голосуванням парламентарі розглянули 672 поправки. За ту, яка передбачає розрив дипвідносин з РФ, не проголосували. Також Рада не підтримала право СБУ перевіряти електронну пошту, але комітет продовжить на цьому наполягати.

ЧИТАЙТЕ: Закон про окуповані території: Що зміниться для мешканців Донбасу.

Пов`язані новини