Припинення усіх бойових дій у Сирії з 30 грудня, погоджене між Росією та Туреччиною, не стосуватиметься курдських «Загонів народної самооборони»

Припинення усіх бойових дій у Сирії з 30 грудня, погоджене між Росією та Туреччиною, не стосуватиметься курдських «Загонів народної самооборони» (YPG) так само, як і терористичного угруповання «Ісламська держава».

Про це заявив речник об'єднання «Вільна сирійська армія» Осама Абу Саід, передає Deutsche Welle.

За його словами, сирійська курдська партія «Демократичний союз» (PYD), чиїм збройним крилом вважається YPG, не братиме участь в ініційованих Росією та Туреччиною переговорах у Казахстані щодо врегулювання ситуації в Сирії.

Абу Саїд наголовив, що «Вільна сирійська армія» вітає досягнення домовленостей щодо припинення вогню та дотримуватиметься їх.

Раніше російський міністр оборони Сєргєй Шойгу заявив про приєднання до перемир'я семи провідних груп озброєної опозиції, серед яких не було вказано «Вільної сирійської армії».

Передбачалося, що перемир'я не поширюватиметься на угруповання «Ісламська держава» та пов'язанаих з Аль-Каїдою повстанців «Джебхат Фатх аш-Шам».

Нагадаємо, партія PYD наближена до забороненої в Туреччині Робітничої партії Курдистану. В ЄС, США та Туреччині РПК вважають терористичною організацією. Анкарі не подобається тяжіння курдів до незалежності .

Упродовж останніх місяців Анкара посилила дії проти курдських бойовиків, зокрема й у Сирії, пояснюючи такі кроки боротьбою з тероризмом.

Досягнення домовленостей про припинення вогню в Сирії привітав спеціальний представник ООН з Сирії Стаффан де Містура. Де Містура сподівається, що це допоможе вберегти життя цивільних осіб та уможливить доставку гуманітарної допомоги.

На його думку, такий розвиток подій також має зробити свій внесок до «всеосяжних та продуктивних внутрішньосирійських переговорів», запланованих на лютий 2017 року.

Раніше повідомлялося, що перемир’я у Сирії може бути паузою перед новими ударами військ Асада та Росії.

Раніше Президент Росії Владімір Путін повідомляв про досягнення домовленостей щодо припинення вогню в Сирії і готовність розпочати мирні переговори.

Міністр оборони Сєргєй Шойгу заявив про створення умов для скорочення групи російських військ у Сирії.

Також повідомлялося, що Туреччина і Росія погодили план всеосяжного перемир'я, який буде представлений сторонам конфлікту в Сирії

Нагадаємо, 22 грудня завершилася евакуація зі східного Алеппо цивільних мешканців та повстанців. Наразі головна фортеця сирійських повстанців під повним контролем режиму Асада.

Поділитись: