Світ

Тайфун на Філіппінах: 28 людей загинули

16 вересня, 2018 11:26
Світ/Тайфун на Філіппінах: 28 людей загинули
Зберегти
Вигляд
lead
Пориви вітру «Манґхута» сягали 290 км/год, а його діаметр — 900 км, що робило його супертайфуном 5 категорії.

Унаслідок тайфуну «Манґхут» на Філіппінах загинули щонайменше вже 28 осіб.

Про це повідомляє агентство АР.

На півночі острівної країни після тайфуну почались зсуви. Це спричинило збільшення кількості загиблих. Зазначається, що тайфун може наблизитися до Китаю.

Гонконг і південний Китай оголосили попередження, рівень тривоги — «червоний». Майже півмільйона людей були евакуйовані з семи міст провінції Гуандун.

Національний метеорологічний центр повідомив, що південний Китай «зіткнеться з серйозним випробуванням, викликаним вітром і дощем», і закликав посадових осіб підготуватися до можливих наслідків.

Через тайфун скасували сотні рейсів. Усі високошвидкісні і деякі стандартні залізничні рейси в провінціях Гуандун і Хайнань також зупинили.

15 вересня стало відомо про 16 загиблих

Раніше повідомляли, що до узбережжя Філіппін наближається найсильніший в 2018 році супертайфун Мангхут. Через попередження про стихійне лихо тисячі жителів країни змушені евакуюватись. Вже 12 вересня, пориви вітру «Манґхута» сягали 290 км/год, а його діаметр — 900 км, що робило його супертайфуном 5 категорії.

Філіппіни потерпають від близько 20 тайфунів та штормів на рік. Метеорологи кажуть, що Манґхут буде найсильнішим в 2018 році.

Найсильнішим зареєстрованим на Філіппінах штормом був супертайфун «Хайянь» в 2013 році, внаслідок якого понад 5 тисяч людей загинули, а мільйони втратили свої домівки.

12 вересня у трьох штатах США запровадили режим надзвичайного стану через наближення урагану «Флоренс».

Раніше повідомлялося, що у Північній Кароліні, Південній Кароліні та Вірджинії оголосили обов’язкову евакуацію понад мільйона мешканців через наближення урагану.

27 травня у трьох штатах США оголосили надзвичайний стан через наближення урагану «Альберто».

Пов`язані новини