Тайвань зафіксував 29 військових літаків Китаю у своїй зоні ідентифікації ППО

Міністерство оборони Тайваню 21 червня зафіксувало у своїй зоні ідентифікації протиповітряної оборони (ADIZ) 29 літаків Військово—повітряних сил Китайської Народної Республіки.

Про це йдеться у повідомленні міністерства.

Тайвань зафіксував 17 винищувачів, 6 бомбардувальників та інші китайські повітряні судна, що увійшли в зону розпізнавання протиповітряної оборони острова з південного заходу. Зазначимо, зона ідентифікації ППО є повітряним простором над землею або водою, який може виходити за межі території країни, щоб дати їй більше часу для відповіді на можливий напад ворожих літаків.

У відповідь Тайвань підняв у небо свої реактивні літаки, оголосив радіопопередження та розгорнув ракетні системи протиповітряної оборони.

Як зазначає South China Morning Post, це третій за кількістю повітряних суден такий «обліт» китайських літаків за цей рік. До того, у січні у зоні протиповітряної оборони Тайваню зафіксували 39 китайських літаків, а наприкінці травня — 30 літаків.

Що передувало?

Тайвань протягом останніх двох років скаржився на місії китайських Військово-повітряних сил поблизу острова. Військову діяльність Китаю поблизу «сірої зони» там вважають війною, покликаною виснажувати сили Тайваню, а також перевіряти відповіді тайванців.

Нагадаємо, Китайська Народна Республіка (Китай) контролює материкову частину країни та два адміністративні райони — Гонконг та Макао. А Китайська Республіка, відома як Тайвань, визнає себе незалежною від Китаю. Свою столицю та адміністрацію на Тайвані заснували в 1949 році, коли Комуністична партія взяла під контроль материкову частину, а опозиційні до них сили відступили на Тайвань та заснували там свою владу.

Континентальний Китай і Тайвань дотримуються принципу «одного Китаю»: кожен вважає себе єдиним справжнім Китаєм, а свого суперника — тимчасово непідконтрольною територією. Щоб встановити дипломатичні відносини з КНР інші країни мають розірвати дипломатичні відносини з Китайською Республікою та навпаки.

Нині Тайвань має офіційні дипломатичні відносини з 14 країнами світу, більшість із яких — у Південній Америці. А втім, невизнаний статус Тайваню не заважає регіону займатися торгівлею з іншими країнами. Також у частині країн Тайвань має культурні представництва, які де-факто є посольствами.

Останнім часом напруженість між Тайванем та Китаєм помітно зростала. У жовтні минулого року очільник Китаю Сі Цзіньпін заявив, що найбільшою перешкодою для возз’єднання «єдиного Китаю» є сили незалежності Тайваню. Цзіньпін додав, що прагне об'єднання мирним шляхом, але попередив, що китайський народ має «славну традицію» протистояти сепаратизму.