«Тайвань ㅡ це не Україна»: у Китаї знову заявили про свою «неподільність» з тайванцями

Міністерство закордонних справ Китаю заявило, що Тайвань не має нічого спільного із ситуацією в Україні. На тлі російської агресії щодо України Китай вкотре заявив, що Тайвань є його «невід’ємною частиною».

Про це пишуть Reuters та South China Morning Post.

Речниця МЗС Китаю Хуа Чуньїн виступаючи у Пекіні, відкинула будь-який зв'язок між питаннями України та Тайваню.

«Тайвань це не Україна. Тайвань завжди був невід’ємною частиною Китаю. Це незаперечний юридичний та історичний факт», ㅡ заявила вона.

Цей коментар пролунав на тлі того, що президентка Тайваню Цай Інвень наказала збройним силам і силам безпеки острова посилити спостереження, залишатися пильними щодо військової діяльності в регіоні та посилити бойову готовність через російську агресію проти України. Окрім того, Інвень звернулася до міжнародних агенцій з проханням підтримувати стабільність фінансових ринків і цін.

Президентка Тайваню прямо не говорила про Китай, але загадала про «іноземні сили» та «місцевих колаборантів».

«Перед обличчям іноземних сил, які мають намір маніпулювати ситуацією в Україні та вплинути на моральний дух тайванського суспільства, усі урядові підрозділи повинні посилити запобігання когнітивній війні, яку розпочинають іноземні сили та місцеві колаборанти», ㅡ сказала вона.

Що сталося між Тайванем і Китаєм?

Китайська Народна Республіка (Китай) контролює материкову частину країни та два адміністративні райони — Гонконг та Макао. А Китайська Республіка, відома як Тайвань, визнає себе незалежною від Китаю. Свою столицю та адміністрацію на Тайвані заснували в 1949 році, коли Комуністична партія взяла під контроль материкову частину, а опозиційні до них сили відступили на Тайвань та заснували там свою владу.

Континентальний Китай і Тайвань дотримуються принципу «одного Китаю»: кожен вважає себе єдиним справжнім Китаєм, а свого суперника — тимчасово непідконтрольною територією. Щоб встановити дипломатичні відносини з КНР інші країни мають розірвати дипломатичні відносини з Китайською Республікою та навпаки.

Нині Тайвань має офіційні дипломатичні відносини з 15 країнами світу, більшість із яких — у Південній Америці. А втім, невизнаний статус Тайваню не заважає регіону займатися торгівлею з іншими країнами. Також у частині країн Тайвань має культурні представництва, які де-факто є посольствами.

Новий виток конфлікту

Останнім часом напруженість між Тайванем та Китаєм помітно зростала. У жовтні минулого року очільник Китаю Сі Цзіньпін заявив, що найбільшою перешкодою для возз’єднання «єдиного Китаю» є сили незалежності Тайваню. Цзіньпін додав, що прагне об'єднання мирним шляхом, але попередив, що китайський народ має «славну традицію» протистояти сепаратизму.