Глава ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус засудив «расистські образи» на свою адресу, які, як він заявив, виголосили в Тайвані — острові, що називає себе незалежною державою і який Китай вважає своєю територією.

Своєю чергою, Тайвань раніше звинувачував ВООЗ у тому, що через позицію Китаю його виключили з важливих обговорень, присвячених пандемії коронавірусу у світі. Через це острів не міг отримувати актуальну інформацію про перебіг хвороби, що ставило здоров’я його населення під загрозу.

Так, на пресконференції 8 квітня Гебреєсус заявив, що за останні кілька місяців став об’єктом образ і критики, зокрема погроз своєму життю.

«Три місяці тому (у січні — ред.) такий напад здійснив Тайвань. Будьмо чесними. Буду сьогодні прямим. Це був Тайвань. І міністерство закордонних справ Тайваню знало про цю кампанію. Вони не відмежували себе від неї. Вони навіть почали критикувати мене посеред усіх тих нападок і образ, але мені байдуже», — сказав глава ВООЗ.

Тедрос Адханом Гебреєсус — перший представник Африки, який посів крісло глави ВООЗ. Саме це він і мав на увазі, говорячи про расистські образи на свою адресу.

Своєю чергою, Тайвань стверджує: Організація упереджено ставиться до них через позицію Китаю і не допускає на важливі зустрічі, присвячені боротьбі з коронавірусом. Водночас острів демонструє зразок ефективної боротьби з ним: за останніми даними, там зафіксовано лише 380 випадків інфікування і п’ять смертей від COVID-19.

Одним із прикладів такої упередженості Тайвань називає інтерв’ю помічника генерального директора ВООЗ Брюса Ейлварда журналістам із Гонконгу. На питання, чи отримає Тайвань членство в Організації, Ейлвард спершу каже, що не розчув питання, після чого зв’язок обривається. Під час повторного дзвінка й того самого питання Ейлвард каже: «Ми вже поговорили про Китай».

Слова Гебреєсуса про «расистські образи» різко розкритикували представники Тайваню. Речниця міністерства закордонних справ острова заявила, що звинувачення глави ВООЗ не мають під собою підстав, а заяви Гебреєсуса були безвідповідальними.

«Концепції расизму в Тайвані не існує. У нас немає проблеми расизму», — заявила речниця зовнішньополітичного відомства Тайваню.

Китайська Народна Республіка контролює материковий Китай та два адміністративні райони — Гонконг та Макао. Тоді як Китайська Республіка, відома як Тайвань, визнає себе незалежною від Китаю. Свою столицю та адміністрацію на Тайвані заснували в 1949 році, коли Комуністична партія взяла під контроль материкову частину, а опозиційні до них сили відступили на Тайвань та заснували там свою владу.

Нині Тайвань має офіційні дипломатичні відносини з 15 країнами світу, більшість із яких — у Південній Америці. Сполучені Штати не мають дипломатичних відносин із Тайванем, але зобов’язуються забезпечувати захищеність острова від зовнішніх загроз — зокрема постачають острову зброю і військову техніку. Офіційно Україна вважає Тайвань частиною Китаю.

Станом на ранок 9 квітня у світі 1 518 719 людей інфікувалися коронавірусом SARS-CoV-2. З них 330 589 пацієнтів одужали, а 88 502 — померли.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Поділитись: