Так званому судді «ДНР», який «засудив» іноземних захисників України до страти, повідомили про підозру

Судді так званої «апеляційної палати верховного суду ДНР» Олександру Нікуліну повідомили про підозру за порушення законів та звичаїв війни. Він засудив іноземних захисників України з Великої Британії та Марокко до страти.
Про це повідомляє СБУ.
Правоохоронці не називають імені фігуранта, проте за даними з відкритих джерел відомо, що йдеться саме про Олександра Нікуліна, який проживає в окупованому Вуглегірську. Раніше Нікулін був українським суддею та працював у Донецькому апеляційному адміністративному суді. У 2019 році його «призначили» в «апеляційну палату верховного суду "ДНР"». Він також викладає в «Донецькому національному університеті».
Слідчі СБУ підготували доказову базу і повідомили про підозру чоловіку за оголошення «вироку» про страту двох громадян Великої Британії Ейдена Асліна і Шона Піннера та громадянина Марокко Саадуна Брагіма, які офіційно захищали Україну в лавах ЗСУ.
В СБУ наголошують, що своїм «вироком» псевдосуд «ДНР» порушив норми міжнародного законодавства, зокрема вимоги Додаткового протоколу до Женевських конвенцій, що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів.
Псевдосуд порушив імунітет комбатантів — право людей, що входять до складу збройних сил сторони конфлікту, брати безпосередню участь у воєнних діях — та позбавив їх права на неупереджене і нормальне судочинство.
Нікуліну повідомили про підозру за ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України — порушення законів та звичаїв війни, вчинене групою осіб. За цими статтями йому загрожує позбавлення волі на строк від 8 до 12 років.
Що передувало?
9 червня так званий «верховний суд "ДНР"» ухвалив перше рішення щодо іноземних бійців, які захищали Україну. Бойовики «засудили» громадянина Марокко Саадуна Брагіма та двох британців — Ейдена Асліна і Шона Піннера. Окупанти дали іноземним захисникам України місяць на оскарження «рішення» так званого суду.
За даними ЄСПЛ, 49-річний Піннер та 28-річний Аслін у 2018 році приєдналися до ЗСУ, а згодом їх спрямували до складу 36-ї окремої бригади морської піхоти ЗСУ в Маріуполі. 13 квітня росія заявила, що українські військовослужбовці добровільно склали зброю та здалися російським військам у Маріуполі.
Після цього російські ЗМІ опублікували відео з полоненими британцями: ті звернулися до прем'єр-міністра Великої Британії з проханням сприяти їхньому обміну на кума путіна Віктора Медведчука. Відео могли бути зроблені під тиском, оскільки видно, що поки Ейслін говорить, над ним стоїть невідомий чоловік.
Речник МЗС України Олег Ніколенко назвав «судовий процес» бойовиків нікчемним. Міністерка закордонних справ Великої Британії Ліз Трас також засудила дії окупантів і наголосила, що британці є військовополоненими.
«Це фіктивний вирок, який абсолютно не має законності. Мої думки з родинами. Ми продовжуємо робити все можливе, щоб підтримати їх», — написала міністерка.
Тодішня Генпрокурорка Ірина Венедіктова заявила, що Україна розслідує винесення смертного вироку іноземцям, які воювали за Україну. А у США закликали росію поважати міжнародне право.
- Поділитися: