«Таких операцій в історії не було»: в «Азові» розповіли, як захисникам у Маріуполі гелікоптерами перекидали допомогу

Засновник полку «Азов» Андрій Білецький вказав на винятковий героїзм екіпажів вертольотів, які доставляли підкріплення, озброєння, ліки та інше найнеобхідніше захисникам заблокованого росією Маріуполя.

Про це він сказав в інтерв'ю для «Української правди».

За словами Білецького, спроб перекинути допомогу українським бійцям на «Азовсталі» було більш як пʼять, абсолютна більшість, окрім двох останніх, були успішними.

«Спочатку все було добре. А під кінець зрозуміло, що ворог розвивається, дивиться, він розуміє, що в Маріуполь прориваються вертольоти. У цих спробах треба насамперед виділити героїзм і максимальний професіоналізм українських льотчиків», — розповів він.

Білецький зауважив, що в жодному історичному фільмі, як от «Падіння "Чорного яструба"», американці не дозволяли собі входити на більш як сотню кілометрів у глибоко ешелоновану систему ППО пыд час патрулювання винищувачів окупантів у повітрі. Мовляв, таких операцій ніколи в історії людства не було.

За словами засновника «Азову», ця спецоперація була спланована й проводилася під егідою Головного управління розвідки Міноборони України.

Білецький каже, що його роль була організовувати десант. Завдяки спецоперації вдалося переправити гелікоптерами для посилення оборони міста 72 бійці «Азову».

«В останній виліт у гелікоптері погодилися летіти лікарі. Це була медсестра, анестезіолог, два хірурги — загалом 5 представників медичного персоналу, цивільних. Це люди з Дніпра… Це справді для мене герої», — розповів Білецький.

За його словами, усім було важко летіти, але найважче першому і тим, хто вже знав, що росіяни вирахували трасу польоту і розташували відповідним чином засоби ППО.

«Вони летіли, чітко розуміючи, що вірогідність [загинути] просто величезна. Але вони летіли, бо розуміли, що там помирають наші», — наголосив командир «Азову».