Колишня міністерка закордонних справ Австрії Карін Кнайсль, яка запросила на своє весілля в 2018 році Володимира Путіна й танцювала з ним, стала колумністкою російського каналу іномовлення RT.

Про це повідомила головний редактор телеканалу Маргарита Сімоньян у своєму Twitter.

«Та сама ексміністерка закордонних справ Австрії Карін Кнайсль, з якою на її весіллі танцював Путін, тепер буде писати для нас авторські колонки», — йдеться в пості Сімоньян.

Першу колонку Кнайсль уже опублікували на сайті RT — у ній йдеться про те, як пандемія коронавірусу вплине на світовий ринок автомобілів. У дописі її титрують як «аналітикиню у сфері енергетики й авторку книг».

Нагадаємо, RT (до 2008 року Russia Today) — це російський канал іномовлення. Його неодноразово звинувачували у маніпуляціях та розповсюдженні російської пропаганди, зокрема у Великій Британії його оштрафували на 200 тисяч фунтів стерлінгів, бо канал не зміг зберегти «належну неупередженість».

Карін Кнайсль була міністеркою закордонних справ Австрії в першому уряді очільника Народної партії Себастьяна Курца (2017-2019). Була висунута коаліційним партнером Народної партії — ультраправою Партією свободи. Після скандалу з начебто російським фінансуванням Партії свободи у травні 2019 року Кнайсль пішла у відставку разом із усім складом кабінету.

У серпні 2018 року Кнайсль святкувала весілля, на яке запросила президента Росії Володимира Путіна. Знаменитими стали кадри, де російський президент танцює із тоді ще главою МЗС Австрії, які викликали критику в Україні.

При цьому у вересні 2018 року вона була змушена скасувати свою поїздку до Росії, бо хтось серед її оточення міг шпигувати на користь Кремля.

В останні місяці Кнайсль, за повідомленнями австрійських ЗМІ, начебто скаржилася на відсутність грошей. У квітні вона звинуватила свого чоловіка в домашньому насиллі та подала на розлучення.

Поділитись: